ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKTI:

Batalla’sız maça başlamak en büyük korkumuzdu Alanya’da. Bursa’da bırakılan Sercan ve Necid’te sanki yapılacak sürprizin habercisiymiş.Kadroyu gördüğümde aklıma gelen ilk şey Hamza Hoca’nın şapkadan tavşan çıkarma düşüncesi oldu.Gezgin bir merkez santrafor olan Deniz Yılmaz ve iki genç pivot santrafor Kubilay ve Sinan ilk on bir deydi.Nasıl yani üç santrafor ile sahaya mı çıkıyoruz diye bir düşündüm.Bu arada bu üç santrafor ve ilk iki maç oynayan Necid dörtlüsünün bu sene 8 maç sonunda attığı gol sayısı 0 (yazıyla sıfır)!Bugünde gördük ki çok santrafor oynatmak gol getirmeye yetmiyormuş.Forvet tercihine o kadar takıldım ki savunmada İsmail’in olmadığını birkaç dakika sonra fark ettim.

Hocanın önce durdur sonra vur gibi görünen planı ilk 20-25 dakika sıkıcı bir oyun izletti bize.Bu zaman diliminde dikkatimi çeken en önemli şey ise kullandığımız 3 korneri de heba etmemizdi. Faty, Merter, Sivok,Kubilay ve Sinan’ın sahada olduğu bir takımda kornerlerin çok daha tehlikeli olmasını beklerdim açıkçası.Önce Faty’nin kendini yere bırakmak yerine devam edip Deniz’e bıraktığı pozisyon ardından Kubilay ve Deniz’in birlikte hazırladığı pozisyon ile Alanya kalesini yokladık.Dakika 42 de ise yaklaşık 40-45 dakikalık büyük bir düello başladı.Bir yanda Vagner Love diğer yanda HARUN BEY! Bundan sonraki maçın gidişatı da böyleydi zaten Vagner Love vuruyordu Harun kurtarıyordu.Arada Kubilay ile direkten dönen bir topumuz olmasına rağmen oyundaki momentumun tamamen Alanyaspor lehine döndüğü dakikalarda Jorquera ile bulduğumuz iki gol benim için Harun Bey’e ve statta bulunan taraftarımıza hem teşekkür hem de hediyeydi.

Hamza hoca ise yaptığı değişikler ile maçı bize mi getirdi yoksa yanlış 11 çıkarıp sonra hatasından mı döndü bu çok tartışılır.Ben çıkardığı 11 in hatalı olduğunu düşünenlerdenim. Ayrıca Jorquera girerken Faty’nin değil Bilal’in çıkması çok daha mantıklıydı.Bilal demişken bu maçta sahada gördüğüm Bilal Kısa futbolu bırakmış “abi” kontenjanından oynuyordu sanki.Kadro yapısından dolayı ortasaha daki yerini Faty’e kaptıran Bilal, Batalla’nın yedeği konumunu da Jorquera’ya kaptırdı desek yalan olmaz.

Sonuç olarak aldığımız tüm galibiyetler gibi sancılı bir galibiyetti ve tavşan bu sefer şapkadan çıktı.Fakat bir gün Harun Bey’de gol yiyecek.O güne kadar oyun anlamındaki sıkıntıları çözmenin bir yolu bulunmalı.Diğer yandan puan tablosu maç başına 2 puan ortalama var diyor 8 maç sonunda. Bu ortalamanın bir tık üstü şampiyonluk! Oyunumuzu geliştirip bize illüzyonlar yerine hedefler verin.

Saygı ve Sevgilerimle.