Basketbol şubemizin kurulmasıyla birlikte kulübe olan bağlılığım daha da arttı. Artık şehrimizde Bursasporluluk bilincinin daha yüksek olarak yaşatılabileceği ve gelecek nesillere aktarılabilecek ikinci bir spor dalı daha oluştu. Önceki yıl tanıştığımız Bursaspor Durmazlar, birinci lige çıkma yolundayken ülkeye müthiş taraftarı sayesinde tanıtılmıştı zaten. Şimdi bu yıl tecrübe kazanma yılı. Doğru işler yapılarak üst lige çıkma yolunda herkes emek koyacaktır. Ben işin teknik kısmına girmeyeceğim. Teknik ekibin, oyuncuların, taraftarımızın samimiyetine inanıyorum. Benim için asıl önemli olan çocuklarımızı spora yönlendirme ve sporun felsefesini anlatma kısmından bahsedeceğim.

 

Benim için birinci spor basketbol. Hayatımda tüm kapıları basketbol ve insan ilişkilerim sayesinde açtım. İşimi, sosyal çevremi, yeni insanları, tecrübeyi, sorumluluk almayı, mücadele etmeyi, vazgeçmemeyi, kısaca bizi insan yapan ne kadar etken varsa hepsini bu sporla öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Hayatla basketbolu biraraya getirip, hayatı basketbol üzerinden anlamaya çalışıyorum.

 

İnsanların hayatında her yaptığı şeyin bir amacı olmalı. Çocuklarımızın gelişimlerine olumlu katkılar koymak için onları spora yönlendirmeye çalışıyoruz. Bursaspor futbolda zaten bir fabrika ve doğru yapılan işler var. Örnekleri bugün göğsümüzü kabartıyor. Basketbolda da aynı ekolü yaratmalı ve basketbol şehri olduğumuzu tekrar ispatlamalıyız.

 

Basketbolun çocukların fiziksel gelişimi dışında zihinsel gelişimleri için de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü bireysellikten çıkıp takım için mücadele etmeyi, grup çalışmasını, birlikte emek verdiği arkadaşları için ekstra çaba harcamayı ve aslında gelecek için zihinsel ve fiziksel hazırlığı sağlıyor.

 

Çocuklarımız profesyonel sporcular olmayabilirler ancak iyi birer insan olmak zorundalar. Gelecek nesillerin iyi insanlar olarak yetişmesi için hepimiz sorumluluk almalı ve profesyonel sporculardan önce iyi insanlar yetiştirmeyi hedef olarak seçmeliyiz ve bunun planlamasını yaparak çalışmalıyız.

 

İyi insanlar yetiştirebilmek dileğiyle.