Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yıl normal sezonu 1 mağlubiyetle kapatan takımımız,play-off final grubuna hiç beklemediğimiz şekilde başlangıç yapmıştı. Sonrasında kendine gelen ekibimiz, taraftarlarımızın müthiş desteğiyle adını TBL’ye yazdırdı.

Sezonun sona ermesinden sonra kuşkusuz herkesin aklında,yeni transferler -özellikle yabancılar- ve takımdan ayrılacak oyuncular vardı. Taraftar olarak en büyük beklentimiz, elbette ki ‘kaliteli’ bir takım oluşturularak, bir an önce hak ettiğimiz yer olan Basketbol Süper Ligi’ne yükselebileceğimiz bir organizasyonun içerisinde yer almaktı.

Ancak Bursaspor Kulübü’nün yaşadığı ekonomik sorunlar basketbol şubesinin de elini kolunu bağladı.  Gecikmeli olarak gelen sponsor desteğinden sonra oluşturulan kadronun ardından, futbol takımımız için kullanılan ‘geçiş yılı’  tabiri, bu yılki basketbol takımımız için de kullanılsa herhalde yanlış bir ifade olmaz. Tabi burada şehrimize değer katan önemli markalar arasındaki Durmazlar firmasına da destekleri için taraftar olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Şu anda 3 haftası geride kalan TBL’de takımımız;  1G ve 2M ile 16. sırada kendine yer bulmuş durumda… Teknik, taktik, oyun vs. hepsini bir kenara bırakırsak,daha yeni olduğumuz basketbol camiası içinde, taraftarın ne kadar etkili olduğunu İstanbulspor Beylikdüzü maçında hep birlikte bir kez daha gördük.

Agresif ama kontrollü ve etkili bir tribün desteği, takımımız için en büyük itici güç durumunda. Büyük bütçelerin ve belediye destekli takımların varolduğu bu ligde, bu yılki mütevazikadromuzla en azından iç sahadaki maçlarımızı kayıpsız atlatmamız oldukça önemli.

Lige başlangıcımız biraz kötü oldu ancak hemen enseyi karartmayalım. Bu yıl, bu kadro ve ekonomik şartlar ile olabilecek bir play-off mücadelesini başarı olarak görelim. Kimbilir; geçtiğimiz yıl Best Balıkesir’in, birkaç yıl önce de Bandırma Kırmızı’nın yaptığı gibi play-off’a son sıralardan girip, Süper Lig’e çıkma başarısını biz de tekrarlarız.