Bu sene rakiplerin çekinerek geldiği bir deplasman olamayacağız.

Maç öncesi olacaklar belliydi. Osmanlıspor etkili oyuncuları ile daha çok gol pozisyonu bulacaktı ve öyle de oldu.

Temennim Harun’un ön plana çıkmadığı maçlar izlemek.

Özellikle ilk yarıda savunmada yapılan kademe hatalarına şansımızla ve Harun’la karşılık verdik.

Haftalar geçtikçe orta alandaki teknik oyuncu eksikliği takımı çaresizleştiriyor ve her maç benzer hataları tekrarlıyoruz.

Savunmadan kullanılan uzun toplar servis yapmaları için kısa boylu Batalla, Del Valle veya Sercan’a atılıyor ve top rakibe kazandırılıyor.

Rakibin kazandığı her top tehlikeli bir atak oluyor ve oyunun büyük bir bölümünü savunma oynayarak geçiriyoruz. Bir oyun anlayışımız ve planımız yok.

İkinci yarıya orta alanda Jorquera değişikliği beklerken, Merter değişikliği kendi taraftarının önünde savunma motivasyonu ile çıkan teknik adam görüntüsüydü.

Bu anlayış kabul edilebilir değil.

İlk yarıda savunmada verilen boşluklar, maçın ikinci bölümünde olmadı ama değişiklik tercihi Batalla, Del Valle ve Deniz gibi oyuncuları etkisiz bıraktı.

Sahada iştahlı görünen, mücadele eden fakat kaliteli ayakların az olmasından dolayı üretemeyen, tıkanan bir Bursaspor izliyoruz haftalardır. Sezonun ikinci devresinde tehlike yaşamamak için stoper ve 8 numara transferi şart. (Özellikle ligi tanıyan ve zaman kaybettirmeyecek bir oyuncu olan K.Paşa’dan Andre Castro aradığımız 8 numara olabilir)

Başkanın haklı olarak mali disiplin anlayışı ve kulübün mali durumundan dolayı bu sene sportif başarı noktasında çok umutlu değilim.

İdari sezonda da yanınızdayız.