Bütün dostlara merhaba.  Yıllardır bıkmadan,usanmadan ilk günkü heyecanla, aşkla devam eden çıkarsız,menfaatsiz,samimi Bursaspor mücadelemizde  okudiyo.com yeni bir heyecan, samimi bir ortam siz değerli Bursasporlularla, taraftarlarla,tribüncülerle paylaşımda bulunacağımız camsız bir pencere.

İlk yazımızda biraz kısa kısa farklı konulardan bahsedebiliriz. İlerleyen zamanlarda daha çok ilgilenebildiğimiz alanlar özelinde yazılar paylaşımlar ağırlıkta olacaktır. Yapmadığımız icraatin, gitmediğimiz maçın, yaşamadığımız deplasmanın yazısını yazacak, muhabbetini edecek insanlardan değiliz çok şükür. Bursaspor’un peşinde, Bursaspor için var olduğumuz her yerden yazacağız.

2016-2017 sezonunda büyük maddi sıkıntılar içinde bir kadro kuruldu ve Hamza Hoca ile yola devam kararı alındı. Maddi sıkıntıları aşmak için izlenilen transfer politikası ve Hamza Hoca ile ücretinde indirim yaptı diye anlaşılması ve devam edilmesi uzun bir tartışma konusu. Samimiyetine, iyi niyetine, Bursasporluluğuna inandığımız başkanımız Ali Ay kendi işlerinden ciddi mesai ayırarak Bursaspor’un bu dar boğazdan çıkması için maddi olarak çok büyük katkı koyarak çalışıyor. Futbol takımı için yaptığı tercihler çoğumuza yanlış gelse de  Bursaspor için samimiyetle mücadelesini takdir ediyoruz başkanın. En kısa zamanda yönetimindeki Bursaspor’u reklam amaçlı kullanan, Bursaspor’a faydası olmayan fazlalık yöneticilerden kurtulmasını ve futbol konusunda, futbolu bilen ve yönetebilecek Bursaspor’u temsil yeteneğine sahip yönetici ve futbol adamları ile çalışmasını diliyorum. Bursaspor’umuz için bu değişim çok önemli ve şart.

Bursaspor futbolcusunun çok az da olsa kötü oynama hakkı vardır ama mücadele etmeme, formanın hakkını vermeme lüksü yoktur. Bursaspor’a futbolcu olarak geldiysen ve bazı eksikliklerin varsa çok çalışıp eksikliklerini gidereceksin. Arma için, kutsal forma için hayatlarından veren, mücadele eden taraftara biraz bakmanız yeterli. Profesyonellik hikayelerinden çok ötede bir kafada yaşıyoruz biz. Bunu anlayacaksın ve canın çıkana kadar savaşacaksınız kardeşim. Sen mücadele et, formanın hakkını sonuna kadar ver, taraftar senin hakkını verir. Aynı şekilde Bursaspor’un teknik direktörü de nerede, hangi camiada olduğunu, bu camianın duruşunu ve değerlerini çok iyi bilecek. Bursaspor’daysan işini yapıp, çok çalışacaksan hocam… Bursaspor’la alakasız konularda konuşmak senin işin değil. Hele hala İstanbul takımlarını konuşmak senin işin hiç değil. Bursaspor oyunu kabul edip, pısırık, silik futbol oynamaz, oynayamaz. Bu bizim taraftarımızın duruşuna aykırı. Elindeki kadro belli ancak sen yapabileceğin en iyisini yapmak zorundasın hocam. Bursaspor için gerekirse sabahlara kadar kafa patlatıp çalışacaksın. Bursaspor iyi oynamasa da sonuna kadar mücadele eden dimdik bir takım olmak zorundadır Hamza hocam.

Son olarak teşekkür ederek yazımı bitirmek istiyorum. Caner abi her çalışmasında olduğu gibi işin düşünme, üretme, çalışma, icraat koyma kısımlarını yaptıktan sonra sessizce kenara çekilir. Biz de buna feci halde hasta oluruz. “Konuşmamız lazım” cümlesini duyarsanız kaçın 🙂  Proje adamları laf üretmez. Ben demez biz der. Yapılan işle böbürlenme ve o işi goygoylayarak  caka satmak böyle güzel adamların işi de değil.  Bu noktada abime hakkını teslim etmek istiyorum.  Aklına, emeğine ve icraatına sağlık abi. Gerçi yine bu şekilde yazdığım için 3-4 gün telefonlarımın açılmaması hadisesi yaşayabilirim. Olsun 🙂 “Her türlü övgü âlemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.” cümlesi duyma garantili.

Bursaspor için üretmeye, çalışmaya ve mücadeleye devam.