Ya Bursaspor Başkasını Severse!

 

90′ ların ortası,  hava demir gibi soğuk, motorun sesi kulaklarımızı titretiyor. Eski bir Anadol, ön tarafta dört kişi sıkışıp oturmuşuz. Ayaklar uyuşmuş kramp durumunda. Zemine baktığında asfaltı görebiliyorsun. Silecekler çalışmıyor, arada durup siliyoruz camı. Sıra sıra içiliyor sigara yada tek sigara döndürülüyor. Ve dilimizde bir tezahürat ‘deplasman uzun geçmez, gece göz gözü görmez…’  Deplasmana gidilmeli, koşullar ne olursa olsun gidilmeli, yalnız bırakılmamalı. Çünkü ya BURSASPOR başkasını severse.

Sevmek lazım abi,  kimi zaman anne şefkatiyle kimi zaman baba otoritesiyle kimi zaman sırdaş bir kardeş gibi sevmek lazım Bursaspor’ u. Tabi arada hunharca sevdiğimiz de oldu. Tesislerin tellerine tırmanıp çemkirdiğimiz zamanlar gibi. Ama küsmedik, küsemezdik. Yine aynı kişiler mahalle pastanesinden tatlı alıp giderdik tesise. Çünkü korkardık, YA BURSASPOR BAŞKASINI SEVERSE diye.

Saçma gelmesin hemen, çünkü bizim için tüzel bir kişilik değil özel bir sevgili Bursaspor. Cebindeki son parayı harcatan, bazen ağlatan, bazen mutluluktan havaya uçuran, mevzudan sonra dikiş attırırken bile bir taraftan kritik yaptırtan, kimi zaman da kahreden ama bizden başkasını sevmesine hiçbir zaman müsaade etmeyeceğimiz özel bir sevgili o. Ama ya severse. Gülme arkadaş sevdireceklerdi bir ara kombasanı, jetpa’ yı… Yani küstürmeyelim abi Bursaspor’ u, nasıl biz ona aşıksak o da hep bize aşık kalsın, neme lazım bir gün gelip Suudi bir petrol zenginine gönlünü kaptırmasın.

Ben kafa mı yormayayım,  sen direkt özet geç diyenler için; Bu kulübü ödeyemeyeceği kredi ve borç yüküne sokanlar, ilk önce bu kulübü yaşatmak için satmamız lazım diyenler olacak. Hadi size hayırlı işler. Unutma; YA BURSASPOR BAŞKASINI SEVERSE.

Not : Ben özet de okumam tek cümle ile yaz da bir bakayım diyorsan. En yalın haliyle Başkan iyi düşün bu DEVASA kredi olayını…

YA BURSASPOR BAŞKASINI SEVERSE…

« »