Batalla & Respect(Saygı)

Bir maçımız daha geçti bitti…

Şimdi buradan Bilal, Batalla, John, Kubilay, Deniz diye girip çıksam yerel medyadaki birçok yazının tekrarına düşeceği için hiç lafı dolandırmadan en son soracağım soruyu hemen sorayım..

Hamza Hocam sen bu şehri ve taraftarı saf mı zannediyorsun?

Bu şehirde eğer uzun süreli kalmayacaksan ve hatta daha kötüsü hiç de iyi olmayan anılarla ayrılacaksan, bu her türlü eleştiriye rağmen teknik adamlığınla değil, duygusal ve gönül bağını bir türlü koparamadığın eski kulüplerin ve eski futbolcularına olan pozitif ayrımcılığın yüzünden olacaktır.

Batalla senin için sadece iyi bir kaptan ve futbolcu olabilir ama bizim için havlu, kestane şekeri, İskender kebap ve hatta çocukluğumuzun geçtiği mahalle gibidir. Onun Karabük maçındaki orta sahada çırpınışı ve Bilal sonrası yol kenarında bekleyen ırgat hali gözümün önünden gitmiyor. Hadi bize acımıyorsun, hadi Bursaspor’u düşünmüyorsun, Batalla’ya bari saygın olsun. Karabük’teki bir avuç insana bu adamı küçük düşürmeye hakkın yoktu. Hele ki bunu takımda yer bulsun diye asker arkadaşın için yapıyorsan diyecek bir şey kalmamıştır.

Puanımız, kaçıncı olduğumuz, Harun’un kurtardıkları, kenardan gelenlerin katkısı, İsmail ve Merter’in performansındaki artış sakın seni yanıltmasın. Kan uyuşmazlığı başka bir şeydir. Kolay kolay düzelmez. Öyle afili galibiyetler falan yetmez hocam. İnanmıyorsan Samet Hocaya, Güvenç Hocaya, Hikmet Hocaya falan sor.

Geçen hafta sabırlı olmamız gerektiği konusunda bir yazı yazmıştım. Sahadaki futbol ve mücadele için ve hala arkasındayım. Şu ana kadar takım bizim beklediğimiz kadar futbol oynayabildi ancak beklentilerimizin çok üzerinde puan aldı. Üzerine biraz daha koyabilmesi adına sabırlı olmalıyız ve beklemeliyiz ama buna Hamza Hoca’nın da katkı yapması gerektiğini söylemiştim.

Ama daha bir hafta geçmeden, mutfaktan gizli gizli bir şey aşıran evin yaramaz çocuğu gibi en gereksiz anda en gereksiz yere Bilal’i monte etme çaban hiç hoş olmadı Hocam…

« »