TBL’de 7. hafta geride kalırken, “Potanın Timsahları” Mamak Bld. Ankara DSİ’yi 95-88’lik skorla mağlup ederek, galibiyet sayısını 4’e yükseltti.  Ekibimizde Karlo Vragovic 23 sayı- 7 asist, Yunus Çankaya 20 sayı – 6 ribaund- 6 asist ve Kaptan Salih Uğraşan da 20 sayı- 4 ribaund ile maçı tamamladı. Ankara ekibinde ise Ramel Bradley 20 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.

Sezon başından bu yana dert yandığımız savunma sıkıntımız, bu maçta da ortaya çıktı. Neyse ki özellikle dış atışlarımızdaki yüksek yüzde ile birlikte, savunmadaki eksiğimizi hücumla tolere ettik ve seri yakalamak adına önemli bir maçı kazandık. Dış atışlardaki isabet demişken; özellikle Salih Uğraşan’ın hakkını vermek gerekir. Sene başından bu yana –sakatlığının da etkisiyle- istediğimiz, özlediğimiz düzeyde değildi. Kaptan bu maç, eski günlerine dönmeye başladığının sinyallerini verdi ve ihtiyacımız olan anlarda sahneye çıkarak da arkadaşlarına rahat nefes aldırdı.

Öte yandan, bence önemli olan bir diğer nokta da Dejan Borovnjak’ın erken faul problemine girmesiyle, takımın bu durumda neler yapacağıydı. Karlo, Yunus ve Salih üçlüsünün etkili oyunu, hücumda Dejan’ın yokluğunu aratmadı. Diğer 5 numaramız Cem Coşkun da bana göre aldığı sürede etkili oldu. Zamanla daha da iyi olacaktır.

Salı günü grubun önemli takımlarından Petkim ile deplasmanda karşı karşıya geleceğiz. Koç Şemsettin Baş’ın maç sonunda yaptığı açıklamada da vurguladığı şekilde, üst üste transferlerle güçlenen Petkim karşısında savunma dozunu bir “tık” daha arttırmamız gerekiyor. Alınacak bir galibiyet ile hem rakibimizi yakalama şansımız olacak, hem de üst sıralardan kopmamış olacağız. Hep söylediğim gibi bu ligde neyin ne olacağı belli değil. Alacağımız seri galibiyetler, bizi play-off için avantajlı duruma getirebilir.

Geçtiğimiz hafta içinde sosyal medyada iki isim ortaya çıktı: Ümit Sonkol ve Kerem Gülmez. Özellikle Ümit Sonkol transferi, uzun rotasyonumuz için çok iyi bir hamle olur. Yine eski oyuncumuz Kerem de kısa rotasyonumuz için özelikle de savunmamız açısından faydalı olabilir. İki transfer hamlesi de umarım kısa zamanda sonuçlanır ve takıma katlı sağlarlar.

Önümüzdeki Cumartesi Düzce Bld. ile Bursa Atatürk Spor Salonu’nda karşılaşacağız. Milli maç arasını da düşünürsek, salona gelmek için bir engel de yok galiba. Maçın saati 18.00.

Herkese iyi haftalar…