Hamza Hoca’nın maça damga vurduğu bir maç oldu bu ve aynı zamanda oynadığımız tüm maçların hikayelerinden farklı hikayede bir maç oynadık. Batalla sol tarafa geçene kadar hücumu düşünen, rakibe sadece kontra atak şansları tanıyan ve topla oynama yüzdesi %60’lara çıkan bir Bursaspor vardı sahada.

İlk yarıda Del Valle’ nin atamadığı final pasları yine saç baş yoldururken, Deniz Yılmaz’ın oynadığı mevkiyi benimseyemeyişi takım oyununa ciddi zarar verdi. Karabükspor kontra ataklarla fırsatlar aradı ve ilk yarıda 1 tane buldu da. İkinci yarı Traore’nin oyuna girişi bizi ciddi derecede zorladı. Hamza Hoca’ nın hamle yanlışları da üstüne eklenince 2.yarıda kocaman bir 20 dakikayı boşa harcadık diyebiliriz. Batalla, Sercan’ ın oyuna girmesiyle yine kendi yerine geçince takım toparlandı ve maçın kötüsü Deniz Yılmaz’ ın ıskasıyla 3 puanı elimizin tersiyle ittik diyebiliriz.

Bugün aslında Deniz dışında kötü oynayan oyuncumuz yoktu,oyuna sonradan giren Bilal den artık ümidimizi kesmemiz gerektiğini hoca da anlamış olsun lütfen. Hamza hoca çok bocaladı bugün, geçtiğimiz haftalar boyunca hamle oyuncularını ilk 11 başlatınca yine hamleyle maç kazanayım egosuna mı tutuldu ne yaptı bilmiyorum ama çok kötü bir maç yönetti. Yapacağı şey Deniz’ i forvete, Serdar Kurtuluşu orta sahaya alacak hamleleri yapmaktı. Her hamlesiyle takım bir tık geriye gitti ve bence sevinmemiz gereken 1 puan Karabükspor’ un bizden çekinip kontrollü oynaması ile geldi.

Maçın adamı Merter’di bugün, hava toplarını topladı, atak kesti, oyun kurdu, kademe yaptı ve iki haftadır yükselen formunu sürdürmeye devam etti. Umarım Hamza hoca bu maçtan gerekli dersleri çıkartır. Deniz’ in ancak alternatif kanat oyuncusu olabileceğini, Batalla’ nın asla bölgesinin değişmemesi gerektiğini,Kubilay’ ın maça sonradan girerek rakibin yorgun defans hattını silkeleyebileceğini ve Bilal’ den ümidi kesmesi gerektiğini anlamış olması ümidiyle tüm Bursasporlulara iyi haftalar diliyorum.