Deklarasyon

Bazı anlar vardır. İnsan söyleyecek söz yapacak yorum bulamaz olan biten karşısında. Kelimeler boğazlarda düğümlenir, klavyeye vuran parmaklar kilitleniverir. Düşünceler, sözcükler anlamını yitirir. Sadece derin bir boşluk, manası olmayan bir karanlık yayılır, hakim olur zihinlere…

Cumartesi gecesinden beri bu duyguları yaşıyoruz çoğumuz. Haftalar, aylar ve hatta yıllardır beklenen bir güne varmanın heyecanıyla uyandık o gün her birimiz. Bir kısmımız sevdasının peşinden yollara düşerken, burada kalanlarımız da onlar için duacı olduk. İçimiz kıpır kıpır beklemeye başladık.

Her şey güzel de gitti aslında…

Ta ki……

Söylemeye dilin, hatırlamaya hafızanın, yazmaya ellerin varmadığı o lanet ana kadar…

“Ucuz atlattık” demeyeceğim.. “Teğet geçti” yaklaşımına ise hiç girmeyeceğim. Zira, o kahramanların hiçbirisinin hayatı bizimkilerden ucuz değil. Ne ucuz atlattık, ne de teğet geçti. Tam aksine, bağrımızı deldi… Ve acısı hala geçmedi. Muhtemelen de geçmeyecek….

Yaşanılanları, olan biteni çeşitli platformlardan en az benim kadar takip ettiniz. O yüzden ayrıntıya girip sözü de fazla uzatmak istemiyorum. Zira içinde bulunduğum psikoloji uzun uzun yazmaya çok müsait değil. Sizlerin de uzun uzun okuyabilecek durumda olduğunuzu zannetmiyorum açıkçası.

Bu kısa yazıyı yazmamın tek bir sebebi var dostlar. Kendi adıma bir düşüncemi buradan deklare etmek istedim. Bu düşünce, tamamen benim şahsi düşüncemdir. Hiçbir grup adına konuşmuyorum ve zaten beni tanıyanlar, öyle bir had aşımında bulunmayacağımı muhtemelen biliyorlardır.

Cumartesi gecesi yaşanan o lanet olayın ardından, kendi adıma Beşiktaş kulübü ve taraftarı ile aramda, sportif rekabet dışında hiçbir husumet kalmamıştır. Tekrar ediyorum. Bu herhangi bir grup adına söylenmiş haddini aşan bir söz değil, sadece Gökçen Eren olarak benim şahsi düşüncemdir. Dolayısıyla sadece ve sadece beni bağlar.

Mevzubahisin vatan olduğu durumlarda, teferruatla uğraşılmayacağını iyi bilen büyük Bursaspor taraftarının, naçizane bu görüşümü anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.

Sürç-i lisan ettiysem, affola..

« »