Camia olarak peş peşe sert sınavlara tabi tutuluyoruz. Kötü kapattığımız ilk yarının ardından ikinci yarıyı da kötü açtık. Sezonun hayal kırıklığı takimi olan Trabzonspor’a karşı alınan mağlubiyet ve bunun yanında rakibin 45 dakika on kişi oynamasına dahi reaksiyon gösteremeyen bir Bursaspor’dan sonra dün de Akhisar’dan evinde tam dört yiyen bir Bursaspor vardı BŞB Stadı’nda.
Bir avuç Akhisar seyircisinin Bursa’da deplasman tribününde 5 yapması sezon başından beri düşülen aciz durumun zirve yaptığı andı herhalde. Bunun hesabını biri veya birileri vermeli, hem de en acilinden.
Harun tuttukça, Batalla attıkça demiştik, son maçlarda onlar da hiçbir plan programa bağlı olmadan kurulan takımın yükünü sırtlayamayınca işler sarpa sarmaya başladı.
Onur, Jovic, Stancu vs ne kadar etki yapar önümüzdeki 17 maçlık süreçte göreceğiz. Ancak her fırsatta önceliği mali yapıya veren Başkan’ın almaktan çok elden çıkarmaya da çalışması gerekiyor. Bu takımın esas yükü hiçbir katkı koyamayan ve bu konuda ümit ışığı bile yakamayan Bilal, Sercan, Sinan vb. topçulardır.
Sezon başından beri bu yetersiz kadroyu Bursaspor’a yeterli gören/görenler her kimse bu günlerde taraftarın beklediği sorumluluğu da alması gerekenler onlardır. Hafta sonu ligin dibindeki Adanaspor’u ağırlayacağız ve galibiyet için kimse kesin konuşamıyor. Bizim istediğimiz Bursaspor bu değil ya, cidden. Favori olmak falan her şeyi es geçebilirim sonuçta bu takım hiçbir zaman şampiyonluğun da favorisi değildi ama oldu. Şu sezonki takım ümit dahi vermiyor. İsyan zaten burada başlıyor. Taraftarın haykırdığı gibi; OYNAYIN LAN.
Bu saatten sonra hoca tartışması benim için çok anlamsız. Hamza Hoca kalır veya gider değişen çok bir şey olmaz bu takım bu kadro kalitesi ile (Stancu, Pinto effect yapmazsa) 7-10 arası ligi tamamlar muhtemelen. Bu saatten sonra benim beklentim kadro kalitesinin daha da düşürülmemesi ve elden çıkartmakta zorlanacağımız daha fazla oyuncumuzun olmaması.
Transferin kalan günlerinde ise “Kamuoyuna Duyuru – Profosyonel futbolcu Bilal Kısa / Sercan Yıldırım / Sinan Bakış ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Bundan sonraki kariyerlerinde başarılar dileriz.” açıklamaları ile birlikte Erdem gibi Şamil gibi oyuncular ile de yerel basının gazına gelip sözleşme yenilememek de beklentilerim arasında. Dilek ağacına döndü yazı iyice, bakalım ne çıkacak bahtımıza.
Bir de unutmadan, Hamza Hoca devam edecekse Fuat Hoca’ya kapıyı göstersin ya da bir dahaki cezasında koltuğu İsa Hoca’ya filan bıraksın. Fuat Hoca kalacaksa da bir daha ekran önünde bir açıklama yaparken kendisini görmeyiz umarım.