Öncelikle böylesine içten, samimi bir platformla bizi buluşturanlara fikir öncülerine ve emeği geçenlere kendi adıma teşekkür ediyorum.

16 maçlık ilk devre serüveni sancılı futbol alınan şans puanları ile sona ererken devre arası döneminde gözler transfere çevrildi gibi cümlelerle girmeyeceğim yazıya zaten herkes oyun anlayışı ve oynanan futbolu görüyor ben oynanan toptan memnun olunduğunu düşünmüyorum.Transferlere bakacak olursak alınan isimler hakkında pek bilgi sahibi değilim umarım takıma entegrasyon süreçleri kısa sürer ve faydalı olurlar.

Problem kaynağı düz mantık bakıldığında Hamzaoğlu ve şehir yapısının örtüşmemesi. Bursa duygusal şehirdir, duygusal. Sen gelip her sorulan soruda işi İstanbul kulübüne bağlarsan bu taraftarda seni Morta bağlar. Hamzaoğlu kim ne derse desin, ne söylerse söylesin, Gençler maçından sonra yaptığı açıklama sonrasında şehir ile gönül bağını koparmıştır. Burası ne Akhisar’a ne İstanbul’a benzer. Puan almış, almamış, bana göre hikaye abiler. Biz değil miydik Trabzon’u içerde yendiğimiz maç Aybaba’yı istifaya çağıran?

Şimdi benim gibi Hamzaoğlu karşıtı görüşe sahip olan taraftarlar, cebindeki son harçlığıyla Antalya kampına giden öğrenciler, sırf Hamzaoğlu’nu istemediği için çatlak ses mi oluyor? Ben naçizane kulübün içindede bir ayrışım olduğuna inananlardanım sadece. Başkanın iyi niyetine güveniyorum o kadar.

Bu yıl geçiş yılımız olduğu için hedef düşük tutuldu ancak bütün yük Pablo ve Harun’un omuzlarına binmiş onların performansına endeksli puanlar alınmış bir ilk yarıyı geride bıraktık.

Önümüzdeki süreçte bir tüzük kongresi var, neler getirecek göreceğiz. Şirketleşme ve halka arz süreci için şuan kulübün içinde bulunduğu konum bakımından erken gibi görünüyor. Kurumsallaşma ve profesyonel yönetim tabi ki ilerideki güzel günlere ışık tutacak etkenler ancak şu anki süreç geçiş süreci kredi çekilerek kısa vadeli olan borçlar uzun vadeli bir pozisyona kaydırılacak bir nebze olsun kulüp dar boğazdan kurtulacak tabi ki fon bunun için kullanılırsa kulübün Finans anlamında yönetimi bu dönemde tam anlamıyla işin ehli olan kişiler tarafından yönlenmeli ki kullanılacak kredi çarçur edilmesin.

Son söz, geçen Altıparmak’tan aşağı doğru sallanıyorum. Aklıma babamın beni elimden tutup götürdüğü ilk maç geldi. Erzurumspor maçıydı. Maçı farklı kazanmıştık, bayağı da olaylar falan çıkmıştı o zamandan bu zamana antrenmanlıyız. Stadyumun oraya geldim baktım her yer yıkılmış, dökülmüş… Ulan o stadı yıktınız ya bizim de yüreğimizi yaktınız.

Sen Bursaspordun, çıkardın 3 atardın 5 atardın…

Eyvallah