Muhteşem tribün görüntüleri ve daha maç başı tribünlerin Fenerbahçe’li oyunculara verdiği ayarla başladı maç. Yazımın başında belirteyim Timsah Arena da izlediğim en kötü rakip takım, Fenerbahçe oldu. Ancak karşısında yine bir o kadar kötü Bursaspor vardı. Mutlu Topçu’lu Bursaspor için gelecek haftalar adına bir tahminde bulunamayacağım çünkü erken bir penaltı golü ve reaksiyon göstermeye zaman kalmadan kırmızı kart geldi. İlk 11 üzerinden konuşursak, Mutlu Topçu gerçekçi bir 11 çıkarmıştı maça. Aynı Hamza hocanın ilk zamanları gibi. Eğer kırmızı görmeseydik muhtemelen hamleleri de Hamza hocayla benzer olacaktı. Eleştireceğim nokta devre arası yapılan değişiklik ve geç gelen Sercan hamlesi olacak. Elinde orijinal bir kanat oyuncusu varken sağ kanata haftalardır tel tel dökülen Denizi hapsetmek kötü bir ezberdir ve 1 oyuncu değişiklik hakkını çöpe atmaktır. Evet Del Valle de çok etkili değildi ama devrenin sonuna doğru iyice kendini hissettirmeye başlamıştı ve Del Valle her zaman rakip takım için bir tehlikedir. Son değişiklik hakkı kaldığı için bu hamle yüzünden sahada tel tel dökülen Deniz’i de değiştiremedi uzun süre. Ama yine de takım 1-0 gerideyken bu riski alıp son değişiklik hakkını çok daha erken kullanmalı ve Sercan’ı oyuna almalıydı.

Çok net,orta saha ve kanat oyuncusu sıkıntısı çekiyoruz,hemde bunu 2 senedir çekiyoruz, 4 transfer dönemi geçti yine bir çözüm bulamadı yönetimler, çünkü hep yanlış hamleler yaptılar. Transfer dönemi de kapandığına göre Mutlu hocanın ezberleri bozup değişik hamleler yapmasını bekliyorum. Bu haliyle olmayacağı kesin, her rakip Fenerbahçe kadar kötü olmayacak maalesef.

Futbol basit bir oyundur, en büyük anahtarı da doğru oyuncunun doğru yerde topla buluşması ve sorumluluk almasıdır. Jorquera ve Batalla beraber oyundayken Jorquera, Batalla’nın olması gerektiği yerlerde bitip bir de sorumluluk aldığından sıklıkla hüsranla biten ve kontraya dönüşen hücumlar yaşıyorduk. Şimdi aynı sıkıntıyı Stancu için yaşayacağız, bizim takımın ayağı en düzgün ve futbolu bilen 2 adamı Batalla ve Stancu’ dur. İleri merkezde top sıklıkla Stancu’yla, arkada ise Batalla ile buluşmalı. Dün Deniz, Kubilay, Del Valle hepsi Stancu’dan daha fazla topla buluştular. Demem o ki ya sistem değiştirip çift forvete dönüp Stancu’yu forvette kullanmalıyız ya da tek forvette Stancu forvete geçecek, Del Valle’nin yanına kanat oyuncusu bulacağız. Devre arası transfer ettiğimiz Onur ve Joviç in asla birer bek oyuncusu olamayacağını ve hücum özelliklerinin daha iyi olduğunu kanat oyuncusu sıkıntısı çektiğimiz bu dönemde duyarlarsa eğer teknik ekibe bildirmek isterim.