Mutlu hocanın ilk basın toplantısındaki vaatleri kulaklarımda. Pas yapan, hücumda çoğalan, yüksek pres kalitesi olan bir takım vaat etmişti. Kulağa hoş gelen ama kurnaz teknik direktörlerin camiayı kandırabilmek adına kullanacağı ezber cümlelerdi bunlar tabi ki.

Kayserispor maçı 11’i üzerinden kafa karışıklığı başlıyor. Hiç hücuma çıkmayan, stoperden bozma ve ağır bir sağ bek. Teknik kapasiteleri sınırlı, ağır ve futbol bilgileri oldukça zayıf, boyları 1.90 civarı 2 ön libero. Forvette ise haftalardır formsuzluktan kıvranan, ne hava topu ne de sırtı dönük top alabilen bir oyuncu tercihi. Mutlu hocaya sormak lazım, ilerde çoğalması imkansız bu takımla hangi oyun sistemini tasarlıyordu. Gariplikler bitmiyor tabi ki, ciddi maliyetle özü forvet olan Stancu’yu alıyoruz ama adamı kenar bölgesinde değerlendiriyoruz, hem de forvette Deniz’ i oynatarak.

Mutlu hocam niye geldiniz? Bu camianın haftalardır eleştirdiği kararları tekrarlamak için mi ? Sizden gerçekten vaat ettiklerinizi bekliyor bu taraftar. Açın ilk yarı kasetlerini izleyin, oyuncularınızı bireysel olarak tanıyın. Ayak içi pas yapmaktan aciz, sorumluluk alıp risk almaktan uzak olan futbolcuların hepsini aynı anda sahaya sürerek Bursaspor’ u felakete sürükleyeceğiniz çok açık.

Fenerbahçe maçı yazımda da belirtmiştim, bu takımın ya farklı dizilişlere ya da farklı oyuncu tercihlerine ihtiyacı var. Diğer tüm takımlar eksik bölgelerine ciddi transferler yaptılar ve güçlendiler. Baş aşağı gidiyoruz,düşenin dostu olmaz.

Açıkçası Bursaspor için lig yeni başlıyor.