1999 depremi ile hayatımıza girdi bu söz. Kulüp olarak şu an öylesine kötü bir dönemden geçiyoruz. Ligde çıkılan son 6 maç, 5 mağlubiyet 1 beraberlik. O da Fenerbahçe karşısında 47 dakika eksik oynadığımız ve iç saha seyirci rekorunu kırdığımız maç. Hoca değişikliği yaptık, transfer dönemi geçti. Artık öyle veya böyle bu gemi karaya yanaşacak. Tabi dip yapıp batmazsa, Allah korusun.

Sezon başında ve ara transfer döneminde yaptığımız hamleler, şu sürecin bağıra bağıra geleceğini zaten gösteriyordu. Tabi görmesini bilene. Yapılan hatalar zincirini tek tek yazmaya gerek yok, her hafta kendi mevkilerinde yeterli olmayan adamları başka mevkilere devşirerek takımı ayakta tutamayacağımızın farkındayız hepimiz. O kadar yetersiziz ki, haftalardır tek katkı koyamayan Deniz ilk 11’den kesik yiyemiyor. En sonunda o da sıkıldı herhalde ki bugün aptalca bir kırmızı ile takımı eksik bırakarak mağlubiyette başrolü kaptı.

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe karşısında alınan bir puandan sonra Hamza Hoca’da çıkıp “Bursaspor emin adımlarla yola devam eder” demişti. Aynen hocam aynen. Valla çok emin adımlarla gidiyoruz bakalım sonumuz hayrolsun. Fuat Hoca ne düşünüyor acaba gidişat hakkında ?

Bu sezon ümit ediyoruz ki, öyle veya böyle kahırlar içinde çok korku yaşamadan biter. Ya gelecek sezon? Başkan’ın iyi niyetinden hiç şüphem yok, ama Şamil konusunda fikrim neyse Ali Ay konusunda da o. Olmuyorsa zorlamamak lazım. Saygıyı kaybetmemek önemli. Keşke daha iyi işler çıkartabilecek bir yönetim oluşturup bu görevi alsaydı. Şu kadro planlaması tam anlamı ile kimin eseri bilmediğim için boşluğa üfürmeye gerek yok. Ne bir futbolcu ne de Mutlu Hoca’ya maç esnasında kızıp esip gürlüyoruz ama esasen hiçbir lafım yok. Bu kadroyu bu camiaya layık görenler bu kulüpten ellerini çekmedikçe de olamaz. Akhisar seyircisi Timsah Arena’da 5 çekiyor, Kayseri’ye gidiyoruz “Koyduk mu?” yiyoruz. Ne bir kadro dışı ne bir disiplin cezası ortada yok. İşler kötü gidince anca resmi yayın organları ile taraftara salla. Böyle bir kulüp yönetim modeli yok, olamaz da. Bursaspor çöküyor beyler kendinize gelin. Sezon başından beri bu kadar kötü oyuna katlanan taraftarın sesini duyun artık.

Önümüzdeki sezon bu enkaz nasıl kaldırılır, bu kadroda fayda alamayacağımız 10+ topçunun uzun süreli sözleşmelerinden nasıl kurtuluruz bilmiyorum. Bağımsız bir futbol aklını göreve getirip, kırmızı çizgileri ile alanını belirleyerek diğer tüm isimleri bu sportif alanın dışında tutarak iki üç transfer dönemine toparlanırız sanki ama piyasada o kadar menajer varken neden böyle bir şey yapalım ki ? Onlar getirsin biz katalogtan seçelim, üçer senelik sözleşmeleri yapıştıralım sonra “Vay yine mi keder, ama artık yeter…”