Gaziantep maçı sonrası yazdığım yazıda, Sefa Yılmaz’ın direkten dönen şutu için; sallanan sadece direkler değildi farkında mısınız? Sallanan koca şehirdi, surlardı, Altıparmak ve Muradiye’ydi demiştim. Bunu söylerken de perşembenin gelişinin ertelenişinden söz ediyorduk. Nitekim bugün o top ağlarla buluşsa Bursaspor 29, bir maçı eksik Gaziantep ise 25 olacaktı.

Bu hesap kitabı bize yaptıranlara ne söylesek az kalır, ne desek biraz eksik…

Yine Bursaspor adıyla sahaya çıkan bir grup insan vardı sahada. Ne için toplandıklarını bilmeyen insancıklar. Kenardan el kol sallayan hoca dedikleri bir “adam” da var tabi atlamayalım. Bir de Bursaspor’un kurtuluşu arazi diyen bir sanayici.

Takım arazi olmuş kim farkında? 

Yüz ölçümünü büyüklük zanneden insanlara karşı, Bursaspor arması sahadan boynu bükük ayrıldı. Beni ne hallere düşürdünüz, beni kimlere emanet ettiniz derdi herhalde ağzı, dili olsaydı. Hesap sorardı, tutturdunuz bir arazi gidiyorsunuz derdi, karakteriniz yerin dibine batsın derdi…

Hepimiz Ademoğluyuz, hata yapar şaşarız. Ama bir “Ademoğlu” bu kadar pişkin, bu kadar yüzsüz olmamalı.

Perşembenin gelişi bu kadar belliyken 60 yaşında adına başkan dedikleri bir adam çıkıyor ve bu kadro yeterli diyor. Peşine de ekliyor, ben futboldan anlamam, sanayici adamım. Bütün şehre de çaresizce kaçınılmaz gerçeği yaşamak, yarattıkları korku filmini izlemek kalıyor. Yani kısaca Ali Ay futboldan anlamıyor diye hepimiz şehir olarak her hafta yenik sayılıyoruz.

Felaket tellallığı yapmayın diyen biri olursa kovalayın şehrin dışına kadar. Bu takım bu sezon en iyi ihtimalle 13-14-15. sıralarda olacak ki kötü ihtimalin ne demek olduğunu Başkan Ali Ay hariç herkes net bir şekilde biliyor.

Takımın başına “Hoca” sıfatıyla getirdikleri Topçu’da Avrupa hedefi falan diyordu ama neyse ki onu ciddiye almayacak kadar futbol bilgimiz var.

Sezonun bittiği güne kadar bize hüsran, bize esmer günler var. Umuyorum sezon bittiğinde birileri o koltukta oturacak yüzü kendilerinde bulamayacak kadar onurludur.

Toparlamak gerekirse, Bursaspor bu sezonun ikinci yarısında hemen her maç olduğu gibi rakiple değil hayatımızla oynadı. Dileğimiz haftaya hayatımızla değil de Karabükspor ile oynadıklarını fark etmeleri.

Akıllarda tek bir soru…

Ya fark etmezlerse…?