Basketbol sezonlarının oyuncular ve taraftarlar tarafından en sevdiği kısım geldi çattı. Play-off’lar. Sezon başında hedefimiz play-off’ a kalmaktı fakat oynanan basketbol, taraftar, takımın uyumu vb faktörler de eklendiğinde kapasitemizin üstüne çıktığımız söylenebilir. Artık hedef üst lig. Sezon içinde yazdığımız yazılarda oynanan ya da oynatılmak istenen basketbola yaklaşıldıkça ince detayların, setlerin, savunma düzenlerinin keskinleştirilmesi ve doğru düzenin işlemesinin sağlanması gerektiğini anlattık. Sezon sonuna gelindiğinde herkes, her şeyini ortaya koymak zorunda. Geri adım atma şansınız, bir sonraki maç telafi ederiz deme lüksünüz kalmıyor. Bir sonraki maç yok. Her maç artık son maç.

Sezon boyunca takım yüreğini ortaya koydu. Şehirde tek bir kişi bile basketbol takımının yüreğinden ve karakterinden şüphe duymuyordur. Rakip veya teknik analiz yapmayacağım. Ben uzun zaman sonra gerçekten heyecanlıyım. Basketbol oynamaya çalışan, iç sahada taraftarıyla bütünleşen, rakiplerin saygısını kazanmış bir Bursaspor Basketbol var.

Play-off’ larda çıkın, en doğru basketbolu oynayın, mücadelenizi verin… Ki bundan hiç şüphem yok.

Sezon sonunda üst lige adımızı yazdıramasak bile çok eğlenceli, rekabetçi ve şehri heyecanlandıran bir basketbol oynandı diyeceğiz. Basketbol takımı bize ilaç gibi geldi diyeceğiz.

Günahıyla sevabıyla bu sezonu kapatacağız fakat önümüzdeki sezon planlaması şimdiden yapılmalı, kaynak ve bütçe belirlenmeli, basketbol takımının nefes alması sağlanmalı. Aksini şu anda aklıma getirmek dahi istemiyorum.

Son olarak en sevdiğim bestelerden biri…

Oyna, şerefinle oyna, onurunla oyna, asla vazgeçme… Eğme başını öne, teslim olmadan geçti elli sene…

Gerçek sezon başlasın.