Merhaba arkadaşlar, 3 kere merhaba; 3 puan kadar huzurlu bir merhaba…

Bir galibiyete aldanacak kadar gevşek sinirlerimiz yok ama gerçekten iyi geldi Bursasporlulara bu Karabük galibiyeti. 3 gollü galibiyet de ayrıca mutlu etti herkesi. Alttan alta dillendirilen ve hesapları bile yapılan küme düşme endişesi de bir süre rafa kalkar sanırım.

Ruh dedik… Ne ruhu? Elbette Bursaspor ruhu, forma ruhu. Adam gibi oynayın, cümlesinin betimlemesindeki ruh. Oyuncular için çok zor bir maçtı bu; herkesi inandırmak zorundaydılar bu takımın oyuncusu olduklarına. İnanç yetmiyor bazen, havada kalıyor motive cümleleri, kazanman gerektiğini bilmek; taktikler, sistemler yetmiyor. Hepsini birleştirici tek şey takım ruhu.

Seçim arası iyi bir dinlenme, meditasyon süresi verecek takıma. Oyuncular biraz daha tebessümle çıkacaklar idmanlara. Kupada bizi darmadağın eden Akhisar’dan sağlam bir rövanş almak isteyecekler(inşallah) ve Karabük ruhunu kaybetmeyecekler…

Hani Deniz adında bir oyuncumuz var ya işte o “şey” umarım Mutlu hocanın 11’inde yer bulamaz artık. Kazanan takım devam eder, anlayışıyla uzak tutar 11’den. Akşamki takım iyiydi.

Benim Behcan adında bir arkadaşım var. Tüm Bursa maçlarında stattaki yerimizi alırız beraber. Sağ olsun tam bir Bursaspor destekçisi, aynı zamanda da kızını ben okutuyorum. Bu maçtan sonra her zaman konuştuğumuz konular dışında, daha iyimser sohbetler edince fark ettik ki Bursaspor bizi omurilik soğanından daha fazla dengede tutuyor.

Son olarak, biraz susalım bence. Olumsuz düşünce ve eleştirilerimizi sezonun sonrasına saklayalım. Takım mesajı almış belli ki adam gibi oynadılar. Ruh kapıyı 3 kere çaldı işte, bırakalım da tüm arenadan içeri girsin.