Merhaba Ateş Hattı

Yine Bursaspor, yine kahır mektupları… Merhaba ateş hattı biz geldik, hem de 13 yıl aradan sonra. Çok meşakkatli yollardan geçtik bu süreçte Şampiyonlar Ligi gördük, UEFA ön elemeleri ve play off’ları gördük. Süper Kupa ve Türkiye Kupası finalleri kaybettik ama kürkçü dükkanına döndük.

Akhisar ve Galatasaray’dan üst üste 5 yedikten sonra bugün Rizespor’dan 6 yiyerek utanmazlık çıtasını biraz daha yükseğe çıkardık. Rizespor veya A Spor B Spor değil de Hikmet Karaman’ın takımından 6 yemek cidden benim içimi bi tık daha fazla yaktı.

Hezimet serisinin üstünden saatler geçti hala resmi site aracılığı ile bir ‘’Kamuoyuna Duyuru’’ alamadık. Hoca değiştirdiniz, olmadı. Kadro dışı bıraktınız, 5 gün sonra affettiniz o da olmadı.  Artık sizde sıranın kimde olduğunun farkındasınız değil mi ?

Bitime dört hafta kaldı, tüm şehir yarın ki Akhisar – Gaziantep maçında Akhisar’ın kazanmasını hacı bekler gibi bekleyecek. Olası Akhisar galibiyetinde bir nebze rahatız ama tersi olur da Gaziantep kazanırsa ? İçim ürperiyor.

Haftaya rakip Beşiktaş. Bu takımın bu dibe vurmuşluk ile şu şartlarda Beşiktaş’a karşı koyamayacağı aşikar. Tek şansımız var; taraftarın stadyumu fulleyip bir umut ışığı çakması. Bu birlik bütünlüğün sağlanması içinde sizlerin Beşiktaş maçından önce bu görevi bırakmış olmanız gerekiyor. Aksi takdirde 90 dakika boyunca takım Beşiktaş’tan gol yedikçe sizler hoş olmayan tezahüratlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Bunu tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.

Görevi bırakma ve kongre kararı ister bugün ister sezon sonu alınsın takıma hiçbir etkisi olmayacak.  Sonuçta Bursaspor, Beşiktaş maçına yeni bir başkan veya yönetim kurulu ile çıkamayacak –çıksa bile- bu bir şeyi değiştirmeyecek. Ama taraftarın  sadece takıma odaklanıp sahip çıkmasını isterseniz reçete belli.  Lütfen artık herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirsin ve bu iş daha da kötüye gitmeden kapansın.

Herkes başarılı olacak diye bir kaide yok, gurur yapmaya da gerek yok.  Kabul edelim ve daha fazla uzatmayalım. Başarısızsınız çünkü  bir futbol kulübü yönettiğinizin farkında değilsiniz.  Başarısızsınız çünkü bir futbol kulübünün arsa veya benzinlik ile ayağa kalkacağını düşündünüz, bunun dünya üzerinde tek bir eşi benzeri yok. Başarısızsınız çünkü bir futbol kulübünün en büyük gelir kaynağının sportif başarı ve bununla birlikte gelecek olan pazarlama stratejisi olacağını aklınızın ucuna bile getirmeden (sizce) ‘iyi niyetli’ oyuncular ile yola çıktınız. Ve üzülerek söylüyorum ki devam ederseniz daha da başarısız olacaksınız çünkü bu işi artık saf Bursaspor sevgisi ile değil kişisel hırslarınız için devam ettireceksiniz.

Tek suçlu sizler değilsiniz elbette, bu takım ister yeteneksizlik veya kapasite sorunu isterseniz sabotaj diyebilirsiniz bu duruma düşüren çok kıymetli futbolcu kardeşlerimiz de elbette bu camiaya hesap vereceklerdir zamanı gelince. Aynı zamanda bu takımın standartlarını 2-3 gömlek birden düşüren  transferler yapılırken veya takım oynamadan kazanırken sesini çıkarmayıp alkış tutan taraftar da bugünlerin başrollerinden elbette.

Yazmaya kalksak sonu gelmez.  Merhum Başkan  İbrahim Yazıcı’nın ölüm yıl dönümünde şu skor tarihe kara bir leke olarak geçti. İnşallah günün birinde bu izleri de sileriz.

Son olarak umarım önümüzdeki yıl planlarında mevcut kadrodan Pablo ve Harun dışında hiçbir isimi görmek istemiyorum. Futbol hayatlarında başarılar, inşallah özellikle bu sene gelen isimlere Hamza Hoca kucak açar ve bizi bir nebze rahatlatır. Herkese yarın ki iş gününde ve hafta boyunca büyük sabırlar diliyorum.

« »