Şimdi, yazılması gereken her şeyin yazıldığı yerde tekrardan
 
-Nasıl bu duruma düştük?
-Bursaspor bunları hak etmedi!
-Rize’nin hocası neden öyle dedi?
-Yönetim şöyle demişti,böyle yaptı!
-Zaten çok önceden belliydi… vs. vs. vs.
 
Bu konulara hiç girmeyeceğim. Girmeyeceğim, çünkü girenlerin çıkamadığını gördüm ligin son düdüğü çalındıktan sonra…
Bursasporumuzun kurtuluş reçetesini yazan iş arkadaşlarım, kahve arkadaşlarım, akrabalarım, muhtelif şekilde tanıdığım herkes aynı şeyi söylüyor:
-Böyle yönetilecekseniz olmaz!
-Bu oyuncularla seneye de aynı şeyi yaşarsanız şaşırmam!
 
Şimdi bizim taraftarların sosyal medyadaki halini görünce de endişe etmemek mümkün değil… Maşa olanlar zaten besbelli. Neyi, neden söylediklerinin/paylaştıklarının farkında değiller. Ait olma dürtü ve korkusuyla kendilerini yamamaya çalışıyorlar. Ama neredeler, kimlerle birlikteler haberleri yok! Biraz belli olanlar “Ali AY istifa” nakaratının üzerinde çalışıyorlar… Kızgınlar; hepsi gitsin istiyor ama yerine gelecek başkan konusunda yine her aşiretin bir ağası var… Gördüğüm kadarıyla bir de kararsız çoğunluk var, birkaç cephe aynı adamda buluşabilse, o tarafa kayacak ve destekleyecekler. Merakla bekliyorum bu kahramanların kim olduğunu…
Gerçi kahraman çok da yiğit yok ! 
 
İmzalar toplanıyor, kongre çığlıkları atılıyor hala masaya yiğitçe vurup, basın toplantısı düzenleyip ” KARA MURAT BENİM” diyen çıkmadı. 
 
İlhan Uslu sosyal medyadan aday olacağını söyledi… Bir kaç isim daha desteğin artmasını bekliyor sanırım… Bu sırada Batalla gitti mi tatile mi çıktı belli değil; ihale başkana kalacak ama otobüsçüler sonraki durakta inecek sanırım…
Neyse, ben de kelam eyledim… Kahramanlık yapmaya soyunanlar, önce Bizans kalesinde olduklarını unutmasınlar. Ali Ay bu koltuğu bırakmaz… Bırakmayacak da! Kimsecikler de onu indiremeyecek. Bu devran böyle gidecek. Bence biz oturup, BUNLARIN HEPSİNİ NASIL AFFEDEBİLİRİZ VE NASIL ŞİRAZEYİ KURTARIRIZ ONU DÜŞÜNELİM.