Kendim Ettim Kendim Buldum

Şampiyonluk sonrası 6 yıllık kötü yönetim sürecinin finalini yapmışızdır inşallah bu sezon. İnşallah final böyledir ve 1 sezon daha kötü gidişat devam etmez ve alt ligi boylamayız. Düştüğümüz yıl da bir önceki yıl son maçta kurtardığımızı hatırlatmak isterim.

Bursaspor’da bu sezon her şey o kadar bile bile lades olarak gelişti ki, Trabzon maçı öncesi biz düşmeyi hakkettik söylemi hakimdi zaten. Hamza hoca ile başlamak belki hataydı, kurulan kadro ile hedeflenen ilk 5 asla gelmeyecekti evet bunlar çok açıktı. Ancak Hamza hoca da gönderilmeyecekti bu da çok açıktı. Çünkü bir takımın yönetimi, futbolcusu, hocası, personeli komple eleştirilirken birileri doğru bir şeyler yapıyordu ki ortada bir başarı vardı. O da Hamza hocaydı. Ortadaki başarı için bal dendi, Batalla atıyor, Harun tutuyor dendi ama nedense hepsi onun gidişiyle kesildi. Sezon sonuna kadar sabredip kapıyı gösterecektik kendisine çünkü kan uyuşmazlığı vardı. Taraftarın Hamza hocayı göndermedeki ısrarının sebebi de Ali Ay’ın taraftara rağmen göze sokar gibi bir şeyler yapma çabasıydı ve bu da bir ladesti. Bursaspor yönetimleri artık şunu kafasına sokmalı,taraftarla inatlaşılmaz,istediğini yapmak istiyorsan yap ama göze sokar gibi değil mantık çerçevesinde açıklayarak. Tabi bu iyi yöneticilik gerektirir onu da görmüyoruz özellikle 6 yıldır.

Taraftarı ve yerel medyası güçlü takımlar yani Ankaragücü,Sakarya,Kocaeli,Adana takımları,Göztepe,Karşıyaka,Eskişehir,Samsun gibi takımların neden dibi gördüğünü de tesadüf olarak açıklayamayız değil mi? Ortak özellikleri güçlü ve gücü kulüp içlerine girmiş taraftar ve güçlü ve kulüp yönetimi etkileyecek medyaları. İşte bu sezon biz bu takımların vücut bulmuş haliydik. Çok düşünmeli, çok dersler çıkarmalı bu sezondan.

Bursaspor’a güçlü başkan ve yönetim lazım, bu etmenlerden etkilenmeyecek ve mesafeyi koruyacak. Kimseye boyun eğmeyecek, Siyaseti kullanacak ama işlerine karıştırtmayacak bir başkan. Bu isim Ali Ay asla değil ve inanılmaz derecede bölünmüş, her metrekaresinde dedikodu üreten bu camia bu başkanı ve yönetimi bu haliyle asla çıkartamaz.

Bursaspor’da diriliş taraftarla başlamalı, yönetimlerden ve takımdan bağımsız. Dünyada marka olabilecek bir potansiyelimiz ve tek katlı kale arkamız var. Taraftar tribünler için kafa yormalı artık ve birlik için organize olmalı. Tribün Bursaspor için yapılıyorsa bunu başarmalıyız. Kulübün sahibi gerçekten taraftar ise evlada sahip çıkılmalı ve birlik olmalı. Belki yeni bir lider ile yeni bir tribün ismi ile başlanmalı bu işe ama artık ne yapılacaksa yapılmalı ve her yıl geriye giden bu süreç sonlandırılmalı.

« »