Tarih 24 Nisan Pazartesi, böyle deyince hatırlamak zor olabilir zira o günleri bilinçaltınızda çok derinlere göndermiş olmanız muhtemel. Hani Akhisar’dan 5 yemiştik ya canım onun ertesi günü. Sayın Ali Ay açıklamasında biraz sabır dedi o gün, gelecek sene takım çok iyi olacak ‘’gerekirse cebimden para verip takımı düzelteceğim’’ dedi. Şimdi bu cümle üzerine haklı mı haksız mı diye düşünüyorum. Düzelttim işte dese başı ağrımaz…

Çok laf yalansız olmaz der büyükler. Konuşmakla iş yapmak arasında negatif korelasyon olduğu herkesin malumu. Sayın Ali Ay da ne zaman ki konuşmaya başladı şimşekleri de paratoner misali üzerinde topladı. Her konuşması bir öncekini yalanlar şekilde ya da taban tabana zıt biçimde gerçekleşti. Haliyle ortaya koyduğu paranın kredisini de tüketti.

Hamza hocayı erken göndermeliydim dediği konuşmadan bir süre sonra en büyük hatam dedi.  Çilek transfer dedi, anlaştık dedi, kampa gelecek dedi, iki haftaya 150 milyon dedi, projeler dedi, hırs yaptım dedi.

Bunları söyleyerek kendini baskı altına aldı. Şimdi birbirine çok uzak bu söylem ve vaatler altında eziliyor ezilmeye de devam edecek gibi görünüyor.

Transfer sezonu açılır açılmaz 1.6 M Euro’dan 3 yıllık sözleşme önerilen forvet transferi herkesin malumu, müthiş bir kaynak ayrılan Gyan transferi gerçekleşmeyince bir daha hiç forvet alımı gündeme gelmedi, bu sadece bize tuhaf gelmiyordur herhalde. Yine aynı şekilde sağ bek Sagna için büyük bütçe ayrıldı, Sagna olmayınca şimdi iş bir ihtimal sağ bek de alabilirize döndü.                                                                                                                                                                                               Başkan futbol şubesini gözden geçirmek için daha ne kadar sabredecek merakla bekliyoruz. Aklımız karıştı, midemiz bulandı bilesiniz!

Gelelim BTSO kombine olayına, aklı selim olan herkes BTSO’nun kombine yerine reklam vermesini, stad ismine sponsor olmasını istedi. Peki niye?                                                       1- Her sene belli ölçüde kombine alımı gerçekleştiren kemik bir taraftara sahipken bu kombineler nereye gidecek belirsiz.                                                                                          2- Kombine alacak taraftarların bir kısmı BTSO’nun bu kadar alım yaptığı nokta da bize de düşer noktasına gelip kombine alımını erteledi, hali hazırda zaten sana ait olan bir gelir kapısını kapattın, sorumlu kim?                                                                            3- Kombine taraftar kültüründe ‘’aidiyet’’ sembolüdür adeta, bunu yok etme zemini hazırladın suçlu kim?

Buraya dip not da açalım, Ali Ay 200 TL’ye kombine almayan Bursasporlu olmasın dedi ve tepki çekti. Bunu bir tribün lideri ya da pozisyonunu doğru almış bir Ali Ay söyleseydi alkış alırdı. Bu da demek oluyor ki yapılan yanlışlar doğru söylemleri bile gölgeliyor. Zira kombine alabilecek gücü varken BTSO’yu bekleyenler için söylenmiş bu söz son derece yerindedir.

İnsanlar zor duruma düşebilir. Ama en kötüsü imkanların varken zor durumda kalmaktır. Ki bu yüzden ülkemizde ‘’parasıyla rezil olmak’’ deyimi çok ağır gelir insanlara.

Temennimiz o olsun ki başkanımız bu söze yeni bir anlam katmasın, ötesine geçmesin…