Çok talihsiz olarak çektiğimiz fikstürün üçüncü karşılaşması olan Beşiktaş maçı haftasındayız. Şanssız diyorum çünkü ligin en hazır 2 takımı ile olan maçlarımız ilk 3 haftadaki sürece denk geldi. Bu 3 maçı Malatya,Göztepe,Sivas,Kayseri gibi yeniden yapılanmaya giden takımlarla oynayarak da geçirebilirdik.

Son dakika golüyle alınan 3 puanın ve yeni transfer Ekoko’nun moraliyle hazırlandık Beşiktaş maçına. Alanya maçında alınan 3 puan çok önemliydi, özellikle yönetime kredi kazandırdı ve belkide yapılacak panik transferleri önledi. Bu sayede Beşiktaş maçına belki de son zamanlarda hiç olmadığı kadar sakin hazırlanıyor takımımız. Bu maçta alınacak 3 puan çok önemli, önemi puantajdaki +3 puandan çok daha fazlası. Yıllar sonra Beşiktaş maçından puan gelecek,kıvılcım bekleyen taraftara yangın olacak,milli maç arası camiada yeniden zirve hesapları muhabbetleri dönecek ve bayramda moralleri zirve yapmış taraftarımız bayramı bayram yapacak.

Hücum bölgesindeki eksikliklere rağmen geçen seneye göre çok daha fazla güçlüyüz. Özellikle pas kalitemizde çok ciddi artış var. En büyük sıkıntımız ilerde çoğalamamız ve bunun sebebi kadro yetersizliği. Bu maçta yeni transferimiz Delarge ve Ekoko’dan hangilerini sahada göreceğiz,hepimize sürpriz olacak gibi duruyor. Hocamız bu 2 oyuncuyu da 2. yarıya saklayıp Beşiktaş’ı böyle vurmayı düşünüyor olabilir. Delarge’nin de Ekoko’nun da 90 henüz 90 dakikalık olmadıklarını beyan etmişti zaten.

Beşiktaş son 2 yılın şampiyonu olarak karşımızda. Defansif anlamda sorunları geçen yıl olduğu gibi bu yılda devam ediyor ve edecek. Savunmanın sağı ve ileri uçtaki kanat oyuncularının hiçbirinin takım savunmasına yardım etmemesi en büyük sorunları. Gerçekten futbol oynarken zevk aldıkları için hucum ederken futbolun diğer gerçeği olan takım defansını unutuyorlar. Beşiktaş’a karşı kaptığı topları kaptırmadan 2-3 pasla atağa dönüştürebilen ve ileri uçta hızlı oyuncusu olan her takım pozisyon ve goller bulacaktır. Agu-Badu-PMB ile bu pas trafiğini ve yeni transferlerimiz ile hucum hareketliliğini sağlayacağımızı düşünüyorum. Umarım gol atarız ve attığımızdan fazlasını yemeyiz. Futbol ve hakem şansı yanımızda olsun.

Son olarak…

Bursaspor çok zengin bir kulüp,iç sahada mesela yılda 3 Milyon TL den fazla para ödediği Deniz Yılmaz’ı oynatmıyor,sadece deplasmanlarda oynatıyor. Bu ne kadar sürecek başkan?