Başakşehir maçını bitirdik,ilk elin günahı olmaz modunda maç sonucunu çabuk sindirdik ve kabullendik.

İlk iç saha maçımıza çıkıyoruz Alanya maçıyla. Kadrosuna hala 4 adet 11 oyuncusu transferi düşünen Bursaspor çıkacak sahaya. Yani hala takımın üçte biri yok. Rakamsal olarak yok derken oyun anlamında da gerçekten yok. Başakşehir maçında da gördük hücumda hemen hemen hiçbir şey üretemedik,üretemiyoruz.

Le Guen, Başakşehir maçında hayal kırıklığıydı bende, çıkardığı 11 için beklentisi belliydi ve kanat anlamında bunları elde edemeyeceğini maçtan önce kime sorsa söylerdi. Mustafa Er hocama da şaşırdım bu konuda,bunlardan bir yol olmaz demeliydi. Bu adamlar pres yapmaz,hava topu almaz, tek özellikleri biraz dripling ama onu da yapamaz haldeler. Bunun yerine sonradan yaptığı değişikliklerdeki gibi farklı formasyon ile çıkmalıydı. Ya top yapan Cris-Furkan ile ya da hava topu alabilecek Kubilay-Sinan ile bir formasyon geliştirmeliydi. Olan oldu umarım dersler alınmıştır ve Alanyaspor maçı farklı olur.

Alanyaspor bize göre daha hareketli,daha çabuk hucuma çıkan ve tempolu bir takım. Bireysel hataya çok müsait ve top rakipteyken oyunu kabullenir yapıları var. Bizim maçta en büyük silahları bizim yapacağımız bireysel hatalar olur.

Bugün %60 seviyelerinde topla oynama yüzdesi bekliyorum.  Hocanın ileri 3’lü tercihine göre çok rahat ya da sıkıntılı bir maç olabilir. Benim tercihim ileri üçlüde Kubilay-Sinan-Stancu olurdu.

Takımımıza ve hocamıza bol şans diliyorum.