Merhabalar, Okudiyo.com’a Yomraspor maçı sonrasında kızımla anılarımı yazarak adım atmıştım. Çok süre geçti Bursaspor’un keyfi olmayınca bizim de keyfimiz olmadı, elim gitmedi bir türlü tekrardan yazmaya. Yeni sezon, yeni heyecan diyerek kızımın ve de içimdeki heyecanın büyümesiyle ben de teslim oldum Passolig’e ve kombine aldım.

Sezon fikstürünü gördüğümde Başakşehir ve Beşiktaş maçlarının arasında Alanyaspor maçı telafisi olmayan maç olarak gözüküyordu. Geçen hafta gördüğümüz Bursaspor ve Alanyaspor’a baktığımızda da 3 puan alabileceğimizi düşünüyordum ki Allah’a şükür öyle de oldu.

 

Maça öyle etkili başlayamadık takımın boyumuz uzun, kanatlarımızın kanatsal vasıfları yok. Badu, Agu ve Batalla 3 lüsü arkalarında da Ekong ve Titi güven veriyor. Genel özet buydu ilk yarı için zaten de gol Batalla’nın önde basması, zeminin katkısı Badu’nun kalitesi ile geldi. Uzun süredir dripling üzerinden böyle düzgün bir vuruşla gol izlememiştik Bursaspor forması altında. Daha golün sevincini yaşarken yine Badu’nun derin topuna Joshua John’un hareketlenmesiyle penaltı kazandık. Bence fazlasıyla ucuz bir penaltıydı, bize çalınsa kalbimizi kıracak cinsten. Burada Joshua John’a değinmek lazım biraz. Geldiğinden beri ilk defa stadyumda izliyorum galiba böylesine mücadeleden kaçan, topsuz oyunda kaybolan ve düzenli yanlış karar veren bir oyuncu izlememiştim. Oraya yapılan transferler ona da nefes aldırabilir, forma altında eziliyor hissi aldım ben ondan.

 

Devre arasında arkadaşla konuşuyorduk geçen senenin kalıntıları üzerine “ 3 tane yemeyiz herhalde” dedi. “Yok ya, Alanya kırılgan takım” dedim ne bileyim bizim onlardan daha kırılgan olduğumuzu. İkinci yarı ne yaptığımızı anlayamadan John sakatlandı. John’un oyuna katkısı yoktu belki ama en azından mevkisinde duruyordu adam. Onun yerine Jorguera girdikten sonra ne diziliş kaldı ne düzen. Çok gecikmeden soldan gelip golü buldular.Üstüne de Barış’ın sakatlanması ile Badu’yu sağ beke Furkan’ı oyun aldı, toz duman olduk sahada. 2. Gol de Badu’nun arkasına atılan topla geldi. Stadyumu gerginlik aldı futbolun da en tatsız oyun dilimine girdik. 1 puana gelmiş takımlardan o dakikalarda gol yediysen yatmalarını göze alacaksın o yüzden de o golü yemeyeceksin lakin futbolun da en tatlı anı böylesine yatan takımlara 90+’da golü atıp “Hadi şimdi yatın” demek.

 

 

Mersin İ. Y. Maçı vardı Batalla’nın son dakikada attığı golle muazzam bir ses çıkmıştı Atatürk Stadyum’undan Alanyaspor maçında da Delarge’ın golünden sonra öylesine bir ses çıktı. Çok özlediğimiz bir ses bir duygu oldu. Batalla’nın muazzam pası Delarge’ın dikine koşusu ve savaşması ile çok güzel bir gol oldu.

 

Bu maç için değişiklikleri Le Guen sakatlıklar sebebiyle yaptığını düşünürsek çok fazla yüklenemiyorum. Zira belki kenarda 2. Bir sağ bekimiz olsaydı Badu’nun pozisyonunu değiştirmez takımın bütün ayarlarını bozmazdı ama bu tercihiyle duman etti takımı. Maç sonu yaptığı açıklamada transfer için “Herkes mutlu olacak” dedi. Beşiktaş maçına en azından Delarge’dan tam anlamıyla yeni gelecek oyunculardan da 30-35 dk. Faydalanabiliriz inşaallah.