Geride bıraktığımız 3 hafta içerisinde Bursaspor herhangi bir sürpriz yapmadı benim açımdan. Başakşehir ve Beşiktaş maçlarına 0, Alanyaspor maçına da 3 puan yazmıştım. En zoru Alanyaspor’dan alınan 3 puan olsa da tahminleri yakaladı Bursaspor.

İstanbul takımlarıyla oynanan her maçtan sonra olduğu gibi yine büyük bir hezeyana kapıldı taraftarımızın büyük bölümü esasen ben de onlardan biri sayılırım ama benim sebeplerim biraz daha farklı, göreceli zira ben genel olarak “Pollyanna” ile akrabalığım ile bilinirim.

Beşiktaş maçın neredeyse tamamında topun sahibiydi, ataklara istediği gibi yön verdi çok fazla pozisyon buldu mu? Belki hayır ama maçı kazanmanın hayalini bile kurdurmadı oyun içerisinde. Şimdi Beşiktaş’ın fazla net pozisyon bulamamasının sebebi biz miyiz yoksa Beşiktaş mı? Beşiktaş maç boyunca kanatları kullandı özellikle Aziz Behiç’in savunmada aşırı dağınık ve kötü olması sonucunu Quaresma’ya aşırı özgüven yüklendi ve o kanadı otobana çevirdi desek abartmış olmayız. Caner ve Babel’in karşısında Barış tek başına direndi. Delarge’ın hazır olmayıp savunmaya hiç yardım etmemesine rağmen Barış tek kişilik dev kadroydu Caner ve Babel karşısında ama buna rağmen iki taraftan da hatırı sayılır orta geldi. Genel olarak ayakta durduk diyebiliriz bu ortalara karşı ama Cenk’in üst direkten dönen yada Harun’un kurtardığı pozisyondan birini gol yapmış olsaydı, planımız çok önceden suya düşecekti. Yani sorunun cevabına gelirsek Beşiktaş’ın golü oradan bulamamasının sebebi bence Beşiktaş’tı.

Gelelim biz neden bu kadar kötüyüz konusuna. Öncelikle takım boyumuzun çok uzun olduğunun düşünüyorum. Agu 6, Badu 8, Batalla 10 dizilişinin hakkını veremiyoruz. Yardımlaşmayı yapamayınca Batalla sahanın her yerinde adam kovaladığı yetmediği gibi savunmanın önünden oyun kurmaya çalışıyor. 7,9,11 numara da hem formsuz hem yetersiz hem de birbirinden uzak olunca istediğimiz pozisyonlara giremiyoruz. Ve de panik, top ayağımıza gelince kafasını kaldıran oyuncumuz yok gibi. Attığımız golde Barış soğukkanlı davranmayıp topu taça atsa o golü bulamazdık. Topu ayağında tuttu gördüğü arkadaşına attı ve golü bulduk. Maçın en çok pas hatası yapan oyuncusu Harun hatırladığım kadarıyla bunun da sebebi olarak panik ve mesafeleri görüyorum ben. Bundan önceki 2 maçta da Harun arkadaşlarını arıyor, arkadaşları da alan buluyordu kendine ama Beşiktaş önde basınca bizim bu ümit vaaden oyun anlayışımız yerle bir oldu.

Milli takım arasına girdik bu araya en çok ihtiyacı olan takım belki de biziz ama bundan iyi bir şekilde faydalanmak için beklediğimiz transfelerin bir an önce takıma katılması gerekiyor. Vura, Hernani ya da her kimse bir an önce takıma gelmeli artık önümüze bahanesiz bir şekilde bakmalıyız. Tatil sonrası Akhisar ile oynayacağız. Okan Buruk geldi beri belli bir ritm yakaladılar, gidiyorlar. Kolay maç değil hele de son maçlarda bize kurdukları üstünlüğü düşününce bizim için baya zor bir maç. İnşallah iç sahada bu kadar erken puan kaybetmeyiz, sürprizden uzak dururuz.