Ligin en kötü fikstürünü çeken Bursaspor 3 maçlık periyodun son maçını da oynadı ve maalesef sahadan boynu bükük ayrıldı. 3 maçlık periyodu Sivas-Osmanlı-Kayseri ile geçirip belli bir hava yakalayanda var ligin en hazır 2 takımı ile oynayıp bizim gibi kara kara düşünende. Fikstür şansı böyle bir şey işte.

Beşiktaş maçlarına bakıldığında geçmiş yıllara göre daha soğukkanlı ve yumuşak bir Bursaspor vardı sahada. Çünkü sahadaki oyuncu topluluğu taraftara,hırsı ve agresifliği ile şirin görünme derdi olan bir grup değil,yetenekleri ile bir şeyler üretmeye çalışan bir gruptu. Le Guen dersine iyi çalışmış diyebiliriz. Orta alanda takımı iyice geri çekerek ve özellikle orta göbeği geçilmez kılarak Beşiktaş ı sürekli kanat oyunu oynamaya itti. Her ne kadar golleri kornerden yesek de oyun akışı içersinde kanat akınlarında Beşiktaş a şans vermedik diyebiliriz. Hatırladığım kadarıyla Beşiktaş ın Cenk in arkaya sarkması ile girdiği pozisyon dışında net pozisyonu yoktu. Bu kadar oyuna hükmedip pozisyona giremeyen bir Beşiktaş ortaya çıkması Le Guen in eseridir.

Beşiktaş ı böyle üretkenlikten yoksun kılmanın cezası da ofansif anlamda PMB yı kaybetmek oldu maalesef. PMB Agu ve Badu nun arasına çok fazla girmek zorunda kaldı. Agu ve Badu nun kaptığı toplarda pası alıp takımı atağa çıkarması gereken PMB,kapılan topun gerisinde kaldı her defasında neredeyse. Bu sebeple takım,kaptığı topları uzun oynamak zorunda kaldı ve ileri hattımızın yetersizliği burada yine gün yüzüne çıktı. Maçın her dakikasında maça ortaktık aslında. Özellikle ikinci yarının ilk 15 dakikası bize doğru dönmeye başlamıştı oyun. Arka arkaya iyi kullanılmış köşe atışları ve verilemeyen final pasları vardı.

Sonuç olarak, duran toptan 2 gol yedik,fazla pozisyon vermedik ama hiç üretemedik. Üretemememizin sebebi hucum oyuncularının yetersizliği ve PMB nin konumlandığı pozisyon oldu. Bu da bir tercih meselesiydi.Özellikle Badu nun bugün final pas atamaması bize en az 2 gol pozisyonuna neden oldu. Badu dan beklentilerimizi alamadık diyebiliriz bu maç için. Maçın en iyileri Barış Yardımcı,Titi ve Agu olurken, Aziz Behiç in yetersizliği iyice ortaya çıkmaya başladı. Harun 3. hafta ve yine hatalı gol yedi.

Milli maç arasına girdik,pansumanların ve takviyelerin yapılacağı bir 15 gün var önümüzde. Umarım yapılacak takviyeler ilaç olur ve takım kendine gelir. Akhisar maçına dikkat çekmek istiyorum. İnanılmaz kontra atak organizasyonları var ve dengeli kadroları var. Yine kasaba takımı muhabbetine dönmeden önce şehir ciddiye almalı bu maçı,gerçekten zor geçecek bu maç.