Maç önü yazımda da yazmıştım,Le Guen in Başakşehir maçı 11 tercihi hayal kırıklığıydı bende ve beklenti karşılığı yoktu. Yine aynı,beklenti karşılığı asla olmayacak 11 ile çıktık maça.

İstekli oyun dışında hiçbir şey üretemediğimiz ilk yarıda ilk golün asistini saha zemini,ikinci golün asistini de hakem yaptı. İyi oynamadığımız ilk yarıda bulduğumuz 2 gol ile girdik devreye. Garip oyuncu değişiklikleri ve Harun’un yediği 2 hatalı gol ile  Alanyaspor’u maça ortak ettik  ve hatta kaçırdıklarını atsalar maçı vermiş olacaktık. Neyse ki Allah yüzümüze güldü pası atması gereken büyük ustalıkla attı ve tam adamına giden top gol oluverdi. Maçın bitimine 5 dk falan olsa skoru koruyabileceğimizi düşünmüyordum açıkçası.

Le Guen’in hatalı 11 leri ve Harun’un hatalı yediği goller devam ediyor,kanatlar ve forvet hattımız hala hiç üretmiyor. Aziz yokları oynuyor,Barış ben burdayım diyor. Badu’nun öne driblingleri heyecan,Agu’nun kendinden emin oyunu güven veriyor.

Sutter,Necid,Deniz ve son olarak Stancu’nun verim veremediği hatta rezil olduğu yapıda Kubilay diye 19 yaşında bi oyuncumuz çıktı alt yapımızdan. Bu çocuk bulduğu forma şansları ile Bursaspor tarihinin en şanslı alt yapı oyuncusu oldu sanırım. Oynatılma süreleri ve şans bulduğu maçlar hep yanlış. Taraftarın tutumu yanlış. Bu şekilde Kubilay’ı kaybedeceğimiz gibi sırasını bekleyen ve forma şansı bulabilecek oyuncularıda kaybederiz. Le Guen in maç sonu bu konudaki açıklamaları ve şaşkınlığı iyi irdelenmeli diyorum.

Transfer sezonunun açık olduğu dönemde alınabilecek en güzel galibiyeti aldık. Son dakika golüyle tek farklı ve kötü oyunlu galibiyet. Gerekli mesajları veren ama puantajda üzmeyen galibiyet. Teşekkür etmeli Alanyaspora.