Öncelikle alınan 3 puandan ötürü takımı ve hocamızı tebrik etmek istiyorum. Çok ciddi bir takıma karşı oynadık bugün. Beşiktaş ve Başakşehir’den sonra ne yaptığını bilen,modern futbol anlayışı olan, hocasının oyun tarzına göre kurulmuş yetenekli bir kadro vardı karşımızda. Puan kaybına çok hazırlamıştım kendimi,maç oynanırken de skoru Akhisarspor’a yakın gördüm hep.

Oyun anlamında Akhisarspor bizden üstündü. Bunun en önemli sebebi hocanın oyun tarzını Akhisarspor’un özelliklerine göre kurgulaması oldu. Hoca belli ki Akhisarsporspor’u iyi çalışmış. Açık alanda yakalanmamak için önde hiç baskı yaptırmadı,topu genelde rakibe bıraktı ve Akhisarspor’u kendi silahı ile vurdu. Alınan 3 puan bakımından bakıldığında planın tuttuğu söylenebilir ancak bu oyun tarzında bile çok net 2 pozisyon vermemiz takım içinde tartışılmalı.

4 maçtır takımın en temel probleminin saha içindeki  takım boyunun uzunluğu olduğunu düşünüyorum. Stoperlerimiz öne çıkamıyor ve en uçtaki forvetimiz ilerde top tutamıyor. Hücum oyuncularımız top bizdeyken çok hareketsiz kalıyor ve özellikle Badu’dan hücumda hiç faydalanamamanın sıkıntısını maç içersinde sürekli çekiyoruz. Bu sorunların hepsi daha takım olmadığımızın göstergesi zaten. Üst düzey maçların hiçbirini kazanamayız bu şekilde.

İlk 3 maçın hepsinde hatalı goller yiyen Harun Tekin maçın adamı oldu. 2 tane çok ciddi top çıkardı. Ellerine sağlık. Bursaspor adına maçın oyun içindeki adamı ise Kembo Ekoko oldu. Kembo Ekoko’ya ayrıca değinmek istiyorum. Bu sezonun adamı olacak belli. Ayağına değen her atak değerleniyor ve muhtemelen %40-50 performansla oynuyor. Kembo biraz daha oyunun merkezinde olması gerektiğini oyun anlayışı ile haykırıyor zaten. Antalyaspor’da ki Eto’lu oyun yapısının Kembo Ekoko ile Bursaspor’da da verim vereceğini ve Kembo Ekoko’nun en önde oynaması gerektiğini düşünüyorum.

Son olarak Yusuf Erdoğan’a galibiyet 3 lüsünü çektirmek çok şık oldu. Maç sonu özellikle yabancı oyuncuların mutlu ve samimi görüntüleri kulüpte ki doğru işleyiş için bir referans olarak kabul edilebilir. Neşemiz daim olsun.