Uzun bir süre uzak kaldık bu köşeden. Bursaspor’dan tribünden basketboldan elimizden geldiğince bahsetmeye çalışacağız.

Bursaspor basketbol takımı geçen seneye göre rotasyonu daha geniş, bol alternatifli ve yerli oyuncu katkısını arttıracak bir kadro ile sezona hazırlandı. 11 haftada 4 mağlubiyetimiz var. Özellikle Ankara DSİ ve Karesi maçları sürpriz mağlubiyetler oldu. Ligde şu anki durumuna bakarsak ilk haftaki PETKİM mağlubiyeti de gereksiz oldu. Afyon mücadelesinde  maçı epey geriden gelip öne geçtikten sonra  son topla vermemiz  kötü oldu. 2 mağlubiyet fazlamız var. Önümüzdeki 3 takımla sırayla Selçuklu(D), Antalyaspor(D), Telekom şeklinde oynayacağız. Telafi zamanı. Deplasmandan gelecek 2 galibiyet ile ligin açık ara favorisi Telekom’ u Atatürk’ e gömmememiz için hiçbir engel yok.  Taraftar desteği ile bunu başarırız.

Geçen seneden farklı olarak iç sahadaki maçlara taraftarımız gerekli ilgiyi göstermiyor. Bunun birçok farklı  nedeni var ama 2. yarı takım ivme yakaladıkça geçen seneki taraftarımız salona gelecektir. Taraftardaki genel isteksizlik geçecektir. Selçuklu deplasmanı ve Telekom maçları tribünleri kendine getirecektir.Play off ta tribünle alacağımız çok maç olacak. Bursaspor Basketbol taraftarı ile var olan bir takımdır. Ana tema tribünle beraber sonuna kadar mücadeledir.

Taraftarın basketbol takımına bu ilgisizliği konuşulurken birden bire amatör şubeler kapatılacak.giderler çok fazla  gibi haber çıktı. Sayın başkan Bursaspor için kendi cebinizden verdiğiniz paralar çalışmalarınız yaptıklarınız takdir ediliyor her zaman. Ciddi ekonomik darda olduğumuz da aşikar.  Furkan Özçal ın senelik aldığı 650 bin euro ücrete  2. Ligde açık ara şampiyon olup BSL’ ye çıkacak basketbol takımı kurulabiliyor. Bursaspor un parasını çarçur eden bu tarz transferleri daha dikkatli yapmak gerek. Menajer paralarına hiç girmiyorum. Ayrıca kulüp personelinin galibiyet başına 30 bin tl prim aldığının söylendiği ortamda amatör şubeleri kapatmaya gelene  kadar düzeltmeniz gereken kokuşmuş bir prim sistemi var başkanım. Bursaspor taraftarına alenen hakaret eden şahıslar üstelik bu primciler. Çok kanıma dokunuyor.

Bursaspor Basketbol takımı taraftarın omuzlarında doğmuş büyümüş buralara gelmiş bir takımdır. Bursaspor taraftar kulübüdür. Taraftarıyla yaşar. Basketbol şubesi kapatılamaz, kapatılması düşünülemez.

Bu pazar günü üçlü zor maçlar serisinin ilk maçı Selçuklu deplasmanında olacak basketbol takımımız. Saat 14.00′ te futbol maçı var. 16.00′ da basketbol. Stad ile salon arası 100 metre. Başkanımızı  ve Konya’ ya futbol maçına giden bütün yöneticileri salonda da görmek istiyorum. Taraftar zaten salonda olacaktır.

2014′ te Çekirge’ de başlayan bu uzun yolda elbet bir gün  OAKA’ da omuz omuza “Canım Feda” çekeceğiz dedik. Lise salonlarında, üniversite salonlarında 10 kişi de bağırdık, 100 kişilik ufacık deplasman tribününe 300 kişi girip salonu da inlettik. Asla yalnız bırakmadık. Bir gün Panathinaikos deplasmanında OAKA’ ya “Uzaklardan Bir Ses Gelir” ile yıkılarak gireceğiz. O günlere inanarak mücadeleye devam. Bırakmak yok.