Öncelikle uzun bir aranın ardından merhaba.

Türkiye Basketbol Ligi’nin 14. haftasında, ligin namağlup tek takımı ve en çok sayı atan takımı olan, aynı zamanda bütçe olarak da kat be kat üzerimizde bulunan Türk Telekom ile karşılaştık.

Sene başından beri, taraflı tarafsız herkesin favori adayı olan Ankara ekibi, çok büyük bir aksilik olmazsa ligi 1. bitirir gibi görünüyor. Ancak maç sonunda otoritelere bir kez daha, “Bizi de hesaba katın” dercesine bir mesaj daha verdik.

Nitekim Ankara ekibi dışındaki hemen her takımın gözünü diktiği play-off mücadelesi için çok önemli bir galibiyet aldık. Takım olarak yapılan müthiş savunma ve mücadele sonrası, Karlo’nun ortaya koyduğu kusursuz performans, kuşkusu bugünkü maçın anahtarıydı diyebiliriz.

Umar ve Yunus’un ardından, hafta içi de tecrübeli pivot Ümit ile yollar ayrıldı. Sene başından bu yana, sakat oyuncuların da fazla olması nedeniyle oldukça dar rotasyonla oynayan ekibimiz, bu maçta da sadece 7 kişiden katkı alarak maçı tamamladı.

Karlo’nun 40 dakika oynayarak, 36 sayı ile yıldızlaştığı maçta; Dejan 14 sayı, Can Özcan 16 sayı ile skora katkıda bulundu. Tecrübeli oyunculardan kurulu konuk ekipte ise Ender 21 sayı, Terrance Campbell 15 sayı, son çeyrekte diskalifiye olan Monroe ise 12 sayı ile maçı tamamladı.

Maça ilgi beklediğimden az olsa da salonda oldukça etkili bir taraftar topluluğu vardı. Kuşkusuz Bursaspor, taraftarı olduğunda daha farklı bir motivasyonla sahaya çıkıyor. Yönetim de artık bu takıma sahip çıkmalı. Sene başından bu yana fazlasıyla sahipsiz kalan bu şube, desteği fazlasıyla hak ediyor.

Maçta bir ara gözüm protokol tribününe  takıldı. Ankara’dan gelen Telekom yöneticileri o kadar fazlaydı ki “Keşke bizden de 3-4 yönetici olsaydı” diye geçirdim içimden…

Neticede, sene başındaki Petkim, sonrasında da  Mamak Dsi ve Karesi yenilgileri olmasa, bugün muhtemelen liderlik hesapları yapıyor olurduk. O yüzden, hala kaybedilmiş bir şey yok. Özellikle Tuğberk Gedikli’nin dönmesi ve takıma direkt katkı verebilecek 1-2 sağlam takviye ile playoff yolunda elimizin epey güçleneceği, bugün bir kez daha görüldü.

Artık top biraz da yönetimde; gerekli takviyeler gelirse, bu şehir bu takıma sahip çıkar… Kimsenin şüphesi olmasın.