Takımın 3 önemli eksiğinin olduğu Konya deplasmanını geride bıraktık. Eksik oyuncular gerçekten önemli oyunculardı ve buna rağmen erken gelen golün avantajını çok iyi kullanan Bursaspor’umuz ilk yarıdan işi yarıladı ve oyun disiplinini bozmadan 90 dakikayı 3 puanla bitirdi.

 

 

Bugün oyun planında değişiklikler vardı. Faty libero gibi oynadı. Görev düştüğü zaman da kesici özelliklerini iyi kullandı. İkinci golümüzden önce kaptığı topu dribling ile  öne çıkarması ile de golümüze direkt katkı yaptı. Diğer değişiklikler orta saha kurgumuzdaydı. Badu ve Cristobal çift ön libero gibi oynayıp PMB ve Kembo çift forvet arkası oynadı. Özetle bugün 3-4-2-1 oynadık.  Erken golün maçın anahtarı oldu, ileri çıkışlarda ayağa pasları çok iyi yaptık ve Kembo ve PMB’nın özel ayakları maçın anahtarı oldu.

 

Ligde bizim defans anlayışımızda oynayan başka takım yok. Anlayış derken takım dizilişini kastetmiyorum. Temastan uzak,alan kapama üzerine kurgulanmış ve rakibin ikili oyunlarına müsaade eden bir anlayışımız var. İşte Badu gibi yoğun pres yapmayı seven,temaslı oynamayı bilen oyuncular için bu anlayış SOS verebiliyor. Eğer Belluschi takımda olsa aynı sorunu o da yaşayabilirdi. Badu’nun güçsüzlüğü de göze çarpıyor, Futbolun patronu acaba Badu’nun özel hayatını takip ediyor mu? Etmiyorsa muhakkak takip olmalı.

 

Hafta sonuna girerken çok kritik bir Fenerbahçe maçına çıkacağız. Maçın net favorisi olarak görüyorum Bursaspor’umuzu. Eğer eksik oyuncular da iyileşirse bugün ki 3-4-2-1 anlayışı daha da verimli olacaktır.

 

Muhammet’e Maşallah diyor,neşemizin daim olmasını diliyorum.