Bursaspor basketbolda ligin üst sıralarında yer alan takımlarla üçlü maç serisinin ikisini geride bıraktı. Oyuna bir türlü konsantre olamadığımız maçta Selçuklu’ ya deplasmanda kaybettik. Dejan’ ın 8 sayıda kaldığı bir maçtı. Sadece Karlo ile maçı almak imkansız. Hakem konuşmayı, yazmayı sevmem ama bu sene hakemler çok bariz şekilde üzerimize oynuyor. Dejan gibi centilmen bir karakteri bile çıldırtacak seviyede saçma sapan teknik fauller çalıyorlar. Konya’ da takım yine sahipsizdi. Stada 500 metre mesafede salonda yine yöneticiler yoktu. Dilimizde tüy bitti şu takıma sahip çıkın yalnız bırakmayın arkasında durun demekten.

Geçen hafta zorlu geçmesi gereken Antalya maçını, maçın başında Antalya’ nın yabancılarının atılması ile 30 civarı farkla çok rahat kazandık. Bu galibiyeti sadece maç başı hakem kararlarına bağlamak takıma haksızlık olur. Antalya’ da takım çok iyi mücadele etti. Antalya’ nın yabancısı atılmasa da maçı alırdık. Karlo 30 sayı attı. Performansı bu ara yükselişte evlat Karlo’ nun. Telekom maçında da bombalaması dileğiyle…

Bu hafta üçlü serinin ve ligin en zor takımı Telekom ile  Atatürk’ te oynayacağız. Telekom lig başında favoriydi. Lig başlayınca birkaç maçı son anda çevirdiler. O ara yenilirler diye bekledik ama hiç mağlubiyet almadan devam ettiler. Kazandıkça ivmeleri arttı ve çok formadalar. Gerçekçi bakarsak Telekom çok büyük saçmalamazsa ligden direkt 1. olarak BSL’ ye çıkar. Arada 5 mağlubiyet fark var. Bunu kapatmak çok zor. Bizim gerçekçi hedefimiz 2. olup saha avantajını ele alıp play off’ tan çıkmaktır. Telekom’ u yeneceğiz. Telekom’ u sahaya gömmek 2. yarı öncesi takıma çok güzel hava getirir. 2. yarıda bu havayla vura vura gideriz.

Tablo netleşmeye başladı. Telekom birinci çıkacak. Biz 2. lik için Afyon Selçuklu ve Antalya ile mücadele edeceğiz. Bahçeşehir yeni transferle toparlasa bile mücadele geçen seneki Acıbadem gibi olur en fazla. Play off’ ta rahat geçeriz. Bu arada Bahçeşehir maçlarını Kadıköy Caferağa’ da oynuyor. Deplasman için harika salon. 2.yarı için şimdiden uyandırayım milleti.

Play off’ a saha avantajımızı alıp girmek şart. Playoff’ ta yarı finali Bursaspor Afyon Selçuklu ve Antalya oynar. Selçuklu ve Antalya’ yı tribün ile geçeceğimizi düşüyorum. Erken eşleşme olmazsa play-off finalini Afyon ile oynarız. Çok zor olur maçlar ama geçen seneki hataları tribün ve takım olarak yapmazsak bu sene çıkarız BSL’ ye.

Takımda sakatlığından dolayı süre alamayan Ümit Türkoğlu ile yollar ayrılmış. Onun yerine Dejan’ ı dinlendirecek sağlam bir 5 numara alırsak aynı zamanda 2. yarıdan itibaren Tuğberk’ in katılımıyla çok daha sağlam bir takım oluruz.

Yarın (cumartesi) saat 16.00′ da salonu bu sene ilk defa hakkını vererek doldurmamız gerek. Konya deplasmanındaki cezadan dolayı TS deplasmanına gidemeyecek taraftarımız salona gelmeli. Hep beraber salonda geçen seneki atmosferden daha güzelini oluşturup Telekom’ u yenmeliyiz.

Hedef BSL oradan Avrupa ya…