Camia olarak zor günler geçiriyoruz. Haftalardır alınamayan üç puan, sahadaki kötü oyun, yönetim tarafından yapılan açıklamalar herkesin canına yetti. Cuma akşamı da İstanbul deplasmanından beş gol yiyerek kötü bir sonuçla evimize döndük. Le Guen, hatalı oyuncu tercihlerine ve yanlış futbol anlayışında ısrara devam ederken kötü sonucun bedelini yine taraftar ödedi. Özlüce’de toplanan taraftarlar yönetimi ve teknik direktörü istifaya çağırdı. Taraftar bu isteğinde sonuna kadar haklıydı çünkü ne kadar kızgın olsa da her maç öncesi takımına en büyük desteği veren onlardı.

Bursa Kümeye He!

Rakip taraftarın özellikle üçüncü golden sonra Bursa kümeye diye tezahürat etmesi maçta en çok dikkatimi çeken olay oldu. Le Guen ile değil de hücum oynatan bir hoca ile çıksak beş yiyeceğimiz değil beş atacağımız takımın taraftarının böyle tezahürat yapması gerçekten ilginç. Daha geçen hafta yenilmişsiniz, iyi futbol da oynamıyorsunuz. Bunu görmek için kâhin olmaya gerek yok. Bursa kümeye düşmez de gün gelir sizi öyle bir maçta yener ki şampiyonluktan, kupadan, Avrupa’dan olursunuz.

Çıkmadık Candan Umut Kesilmez

Evet, kötü oynuyoruz; evet, haftalardır kazanamıyoruz fakat herkeste Bursaspor küme düşmüş gibi bir hava var. Efendiler, lig henüz bitmedi ve rakamsal olarak her şey mümkündür. Önümüzde on bir haftalık bir maç dizisi var. Her maça galip gelmek için çıkacağız ve ihtiyacımız olan puanları alacağız.

Ben de maçtan sonra herkes gibi sinirleri fazlasıyla yıpranmış ve canı sıkkın bir şekilde evime döndüm. Kafamdan yazmak için binlerce mesele akıp geçti. Fakat bunların akılla değil bir anlık hislerle yazılacak yazılar olduğunu düşündüğüm için sakinleşmeyi bekledim. Özellikle sosyal medyada okuduğum yazılar hayal dünyamı fazlasıyla işgal etti. Bursaspor’u düşüren mi ararsın, ana avrat düz giden mi? Eğer bu yapılanlar çözümse hep beraber yapalım. Öfke kontrolü diye bir gerçek var.

Kaldır başını! Yarım asırlık mazinde kara bir tek lekesi olmayan Bursaspor’un taraftarısın sen. Yok öyle düştük, kalktık lafları filan. İstanbul’a inat, Bursa karşıtlarına inat dimdik ayakta dur!

Kaldır başını aydınlık günlere,

Kaldır başını gelecek günlere,

Sen yüce Bursaspor’sun unutma!

Boğaz’da dalgalanır bayrağın yine.