‘’Takım ‘maç seçiyor’ algısını üstünden atmak için Akhisar maçı ile birlikte artık belli bir standartın üstüne çıkmak zorunda.’’ diye belirtmiştim Beşiktaş maçı yazısında. Bugün ne yazık ki alışık olduğumuz acı gerçek ile bir kez daha yüzleştik. Bursaspor maalesef maç seçen, taraftarını kandıran bir oyuncular topluluğu olarak yoluna tam gaz devam ediyor. İçlerinden herkesin bildiği 2-3 tanesini bunun dışında tutarak, geri kalanını çok rahat genelleyebilirim.

Ligde son galibiyetini Ekim ayında almış Akhisar, 4 ay sonra sayemizde galibiyetin ne demek olduğunu hatırladı. Hem de 4 gün önce Kayseri deplasmanında kupa maçı oynayan kadrodan sadece 4 değişiklik ile çıktılar karşımıza. Biz ise Beşiktaş maçının ardından 9 gün sonra maça çıktık.

Bugüne dair sahada iyi olan hiçbirşey yoktu. Hakem kötüydü, düdüğü hiç ağzından düşmedi ve olur olmaz herşeye çaldı. Akhisar gerçekten kötü bir takım ve bugün öne geçtikten sonra tek yaptıkları şey aldıkları her topta sırtını bir Bursasporlu oyuncuya dayayıp kendini yere bırakmak oldu ve sağolsun Serkan Çınar’da hiçbirisini kaçırmadı ve hepsine çaldı. Ancak en kötüler listesinin başında ne yazık ki Paul Le Guen ve takımımız var. Geçen seneki karanlık günlere doğru bayır aşağı yuvarlanıyoruz resmen.

Geçen hafta Beşiktaş’ın sezonun en kötü performanslarından birini ortaya koyması, taraftarın muhteşem itici gücü ile birlikte takım biraz kıpırdanınca nasıl da umutlanmıştık? İşte bizde umutlar bu kadar kısa, bu kadar yalancı. İşin en acı tarafı da Le Guen’in maç sonu “Bugün savaşma ruhu eksik değildi, bugün elimizden geleni yaptık ancak bu yeterli olmadı.” cümleleriydi. Aklım almıyor 90 dakika boyunca 4 aydır ligde maç alamayan takıma karşı varlık gösterememişsin. Doğru düzgün şut atamadan, bir hücum varyasyonu ortaya koyamadan maçı bitirmişsin. Ve bu oyunu ‘’elimizden geleni yaptık’’ cümlesi ile açıklamaya kalkıyorsan, bir yerde bir yanlışlık var demektir. Eğer elinden gelen gerçekten buysa daha fazla zorlamanın bir mantığı yok bence.

Bu takımın önünde çok kritik 6 iç saha maçı var, haftaya Malatya ile başlayan. Geçen seneki kabusa tekrar yakalanmak istemiyorsak taraftarın ne yapıp ne edip bu maçlarda tüm sorumluluğu üstlenip kazandırması gerek. Aksi takdirde kaderimizi bu ‘maç seçen’ topluluğun eline bırakırsak geçen seneki kadar şanslı olamayabiliriz. Batalla  umarım yüzde yüz hazır biçimde sahalara döner ve Harun ile birlikte yine şapkadan çıkaracakları tavşan ile sağ salim bu gemiyi kıyıya yanaştırırlar. Lig sonuna kadar herkese sabırlar diliyorum…