Takımınız haftalardır kazanamıyor mu? Forvetiniz gol mü atamıyor? Taraftarınız ile aranız mı açık? Küme düşmek üzere misiniz? Teknik direktör ile yollarınız ayrılma noktasına mı geldi? Gol atıp yıldız mı olmak istiyorsunuz? Durun! Hepsinin bir çözümü var. Bursaspor ile bir maç oynayın ve tüm bu dertlerinizden kurtulun. Bir umuttur Bursaspor(!)

Haftalardır kazanamayan Bursaspor istikrarlı kazanamayışlarını sürdürerek kazanamamaya devam etti. Takımımızın konuk olduğu Akhisarspor maçı ilk dakikaları itibarıyla hızlı başladı. Top bir o kalede bir bu kalede derken Akhisarspor’un daha istekli olması oyunu rakibin lehine çevirdi.

Mağlup Bir Oyun Oynadık

Bursaspor, ilk yarıyı baştan sonra mağlup oynadı. Rakip bize üçüncü bölgelerinde baskı kurarken biz rakibi orta sahada kabul ettik. Rakibin orta sahaya kadar çok rahat gelmesi onların sadece ikinci ve üçüncü bölgede güç harcamasına neden olurken biz orta sahada topu alıp oyunu yönlendiren bir oyuncumuzun olmaması sebebiyle oyun kuramadık. Orta sahada etkisiz kalmamız rakibin orta alanda oyunu ele almasına neden oldu. Defansif anlamda rakibi sürekli faul yaparak durdurmaya çalıştık. İlk yarıdaki kötü oyunun en temel sebebi oyunu geride kabul etmek oldu. Rakip oyuncular topu ayağına alır almaz ya ileriye doğru atıyor ya da topla ileriye kat ediyordu. Rakibin üst üste atakları golü ağlarımızda görmemize neden oldu. Maçın ilk çeyreğine gelindiğinde topla oynama istatistikleri de %65 oranla rakibin lehineydi. Mağlup oyun kendini istatistiklerde de gösteriyordu.

Öne Çıkanlar

Bursaspor’da Yusuf ERDOĞAN bireysel çabaları ile takıma katkı sağlamaya çalıştı. İlk dakikalarda onun çabası ile sağ kanattan geldik ve korner kazandık. Yine ilk yarı biterken takipçiliği ile topu kazanıp kaleci ile karşı karşıya kaldı fakat bu fırsatı da gole çeviremedi. Barış YARDIMCI, ne defansta ne ileride varlık gösterdi. Haftalardır süren kötü futbolunu oynamaya devam etti. Pas hataları, kademede kaybolması, iyi yer tutamaması… YARDIMCI sahada olmasa ne kaybederdik diye düşünüyorum. 80. dakikada Delarge kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonu değerlendiremedi. Maçtaki iki net gol pozisyonumuzdan biri de buydu.

Son olarak millî kalecimiz Harun TEKİN’in kaleci olmasına rağmen sahadaki oyunu kabul edemeyip son şans olarak korneri değerlendirmek adına ileri çıkması da takdir edilecek bir hareketti.

Taş Çıkartır

Akhisarsporlu Mustafa YUMLU, 90 dakika boyunca saha içinde yaptıklarıyla nice tiyatrocuya taç çıkartır. Girdiği birçok pozisyonda sakatlanmış gibi yerde yatıp zamana oynadı. Bir pozisyon var ki, kafasına müdahale olmadığı hâlde kafasına müdahale varmış gibi başını tuttu ve kendini yere attı.

Ne İstiyoruz?

Bursaspor’un kurulduğu günden beri bir felsefesi vardır. Rakip her kim olursa olsun sahaya korkmadan çıkmak ve kazanmak için elinden gelen mücadeleyi sahaya yansıtmak. Bu kültür yerleşmiş ve Bursaspor hakkında yapılan değerlendirmelerde kıstas alınmıştır. Teknik direktör değişir, yönetimler gelir gider, başka başka oyuncular transfer edilir. Her gelene bu kültürü vermeli ve benimsetmelisiniz. Aksini düşünenle çalışmamak en doğru karar olur. Öyle görüyorum ki Fransız çalıştırıcı Bursaspor’un oyun anlayışına da aylar geçmesine karşın Fransız kalmış. Le Guen Bey, üç gün önce kupa maçı oynamış Akhisarspor’u da yenemeyecekseniz kimi yeneceksiniz?