Bursaspor taraftarlarını üzmeye devam ediyor. İstikrar abidesi Le Guen, galip gelememe serisini devam ettirdi. Ligin ilk yarısında yabancı sahada dört gol attığımız rakibe kendi evimizde bir gol bile atamadık. Bursaspor küme düşse oyuncular kendilerine yeni bir kulüp bulabilir. Teknik direktörler başka bir takımla anlaşıp çalıştırıcılığa devam edebilirler. Hatta kulüp yöneticileri de başka bir kulüpte listeye girip yöneticilik yapmaya devam edebilir ki benzer durumları zaten gördük. Fakat taraftar başka bir kulübe transfer olamaz, başka bir takımın tribününe gidip onun için tezahüratlar yapamaz. Başka takımlar için tribün gösterisi yapacağım diye uykusuz kalamaz, binlerce kilometre yabancı saha yoluna çıkamaz çünkü Bursaspor taraftarı sevdiğine sadık bir âşıktır. Bonservisi her zaman elinde olan Ulu Bursaspor taraftarı aklının ucundan bir kere bile takımını terk etmeyi geçirmez.

Futbolun Tek Gerçeği Galibiyettir

Bursaspor bu hafta oyuna istekli başlayan taraftı. Rakip ilk dakikalarda her ne kadar ceza sahamıza gelse de kısa sürede oyunumuzu kabul ettirdik. Üst üste ataklarımız ile kazandığımız köşe vuruşlarıyla rakip kalede etkili olduk.

Topun hâkimiyeti bizdeydi. Ataklarımızda topu ters kanada yönlendirerek rakibi dengesiz yakalamaya çalıştık. Batalla’nın oyunda olması ne kadar da belliydi. Sahada oyunu yönlendiren biri vardı. Geçen hafta oyunu geride kabul etmemizin aksine bu sefer önde baskı yapıp bunun da meyvelerini topu kaparak ve rakibi hataya zorlayarak aldık. Bu sayede kazandığımız ataklarda neticeye varamamak Bursaspor adına gerçekten üzücü oldu. İstatistikler bizi göstermesine karşın sonuç tabelaya yansımıyorsa bunun da bir anlamı olmuyor. Bizim Bursaspor aşkımız şampiyonluk ve kupa için değildir ama futbolun da tek gerçeği galibiyettir.

Maça dair söylemeden edemeyeceğim bir mesele de Barış YARDIMCI’dır. 1.Lig seviyesindeki bir oyuncu şampiyon apoletli takımımıza gerçekten yakışmıyor. Müsait pozisyonlarda bile orta açamayan, savunmada yer tutamayan, hücuma kalktığımızda takım arkadaşlarıyla uyum sağlayamayan bu oyuncu takıma katkı sunmadığı gibi fazlasıyla zarar veriyor.

Sizin Kadar Rahat Değiliz

Paul Le Guen’in maç sonu açıklamaları gerçekten ilginç. Sayın Paul Le Guen, size sesimi duyurmak için artık Fransızca öğrenmeye karar verdim. Bu dili öğrenene kadar oyun anlayışınız ve oyuncu tercihleriniz hakkında Türkçe yazmaya devam edeceğim. Belki size bir tercüme eden olur.

Bursaspor daima hücumu arzulayan bir takım olmalıdır. Elinizdeki oyuncular şampiyonluğa oynayacak kapasitede değilse de ilk beşi yakalayabilir bir seviyededir. Haftalardır kötü bir başarım sergileyen Barış’ı niçin takımdan kesmiyorsunuz? Evinizde mutlak kazanmanız gereken bir maçta, neden hücum oyuncusunu çıkarıp yerine bir hücum oyuncusu alıyorsunuz? Maçın bitimine çok az bir süre kala ikinci bir ileri uç oyuncusu yahut kanat oyuncusunu oyuna almanızı beklerken var olan ileri uç oyuncusunu bir diğeriyle değiştiriyorsunuz. Bizimle alay mı ediyorsunuz, diye sormadan edemeyeceğim.

Siz mutlu olabilirsiniz ama biz hiç mutlu değiliz ve bu anlayışınızla sizi iki yıl değil iki gün daha Bursa’da görmeye tahammülümüz yok. Aurevoir Paul Le Guen demek için de sabırsızlıkla bekliyoruz.