Son 5 maça sadece 1 puan sığdırabilmiş olmasına rağmen Alanya mağlubiyeti sonrasında % 0  ile başlayan umutlar maç gününe kadar epey filizlenerek artmıştı. Klasik Bursaspor taraftar profili. Kadrolar gelince Sow’un olmayışının şaşkınlığı ile beraber tüm gözler ilk olarak yeni transfer Bostock’taydı.

İyi başladığımız maçta jeneriklik gol ile geriye düşmemize rağmen Yusuf Erdoğan’ın özel performansı ile önce beraberliği sağlayıp ardından devre biterken öne geçmesini bildik.  İkinci yarı tek beklenti takımın geriye yaslanmayıp ilk yarıdaki mücadelesini aynen göstermesiydi. Ancak aradaki güç farkı her geçen dakika Şenol Güneş’in hamleleri ile birleşince bizim için epey zorlu bir ikinci 45 oynadık. Buna rağmen  Harun’un yine kalesinde devleşmesi skoru elimizde tutmamıza son 2 dakikaya kadar yetebildi. Maç öncesi belkide bir çoğumuzun razı olacağı 1 puana maç sonunda üzüldük.

Ancak bu mücadele sonraki haftalar içinde çıtayı yükseltti. Takım ‘maç seçiyor’ algısını üstünden atmak için Akhisar maçı ile birlikte artık belli bir standartın üstüne çıkmak zorunda. Özellikle Bostock hamlesi bundan sonraki süreç için bizi birkaç tık ileri taşıyabilir izlenimi yarattı. İnşallah ilk maçta verdiği ümidi, sezon boyunca artırarak devam ettirir İngiliz orta saha.

Önümüzde 14 maç kaldı, düşme hattı ile farkımız da 8 puan 5.basamak ile farkımız da 8 puan. Yukarısı için çok umudumuz olmasa da geçen seneki kabusu da görmemek tek beklentim.

Ertuğrul’un iyileşip Ekong’u biraz aklını başına getirtecek dinlenmeye yollanması, Shehu’nun Barış’ın yerini alması, Agu ile Bostock’un güzel bir uyum yakalaması, Batalla’nın iyileşip Sow’un katkı koymaya başlaması kısa vadeli hedefler diyebiliriz. Akhisar deplasmanı ve iç sahada Malatya maçından peş peşe iki galibiyet bizi kendimize getirecektir, en kötü 4 puan şart. Ardından çıkacağımız Galatasaray deplasmanı hedef olmasa bile özgüven açısından test maçı olacaktır.

Son olarak Cuma akşamı bizlere müthiş bir gurur yaşatan koreogrofiyi hayata geçiren tribün emekçilerine sonsuz teşekkürler. Günler gecelerce verilen emeklerin karşılığı olarak takımın ortaya koyduğu mücadele ile  bir nebze de olsa teşekkür etmesi de ayrı bir sevinç kaynağı oldu benim için. Herkesin emeğine sağlık.