Karanlığın en kötü yanı daha karanlık olabileceğini düşünerek mevcut karanlığa alışmaktır.

Öyle ki insanoğlu her zaman daha kötü ihtimali düşünerek mevcut duruma alışmaya meyilli bir genetiğe sahiptir.

Bu parametre hayatın farklı alanlarında bolca örnekleme sahiptir. Bizim örneklemimiz ise Bursaspor. Son iki yılda her an her dakika daha kötü ihtimali düşünerek geçirmediğimiz bir gün dahi yok neredeyse. Nadiren saman alevi gibi parlayan güzel ihtimaller de hızlıca ortadan kayboluyor nicedir.

Umutlarımız üzerine çekilen kredilerin miktarı arttıkça hayal kurmak da zorlaşıyor hepimiz için. Ekonomik olarak bir karşılığı olsa hayallerimizi teminat gösterip biraz daha kredi çekmek için kapı kapı dolaşacaklar bankaları.

Sevgili başkanımız Ali Ay, cinayet mahalline gelen katilin, etrafına acaba kim yaptı bu işi ya, olacak iş değil demesi tadında demeçler veriyor basına. Bursaspor’un 300-400 bin nun üzerinde transfer yapması mümkün değil, mali yapı sıkıntılı, gelecek sene puan silmeler başlayacak diyor.

Cinayet mahalline gelen!

 

Yıllık 1.2 m ’ya bizi rezil eden açıklamalar yapan hocamız, belki bir rövaşata golü atar diye yarım sezon kiralık ücretine 800 bin verdiğimiz forvetimiz var. Normalde bu cümlenin ardından, ‘’dağılın beyler’’ deyip yazıyı bitirmek gerekli ama olan oldu artık bir iki kelam daha edelim…

Yahu sen milli yaş kategorilerinde defalarca forma giymiş, en çok ihtiyacın olan bölgelerden biri olan sağ bek mevkiinde herkesin umut bağladığı Mehmet Zeki Çelik’i üç otuz paraya öylece göndermiş bir adamsın. Yerine aldığın bonservis ve yıllık ücreti 700 bin ’yu aşan Sloven pazarında onlarcası kiloyla satılan Boban Jovic adında topçuyu 2 ay ekibimiz inceledi deyip takıma katmışsın.  Boban nerede, M.Zeki Çelik nerede ve sen neredesin sevgili Ali Ay?

Yüreğimde duygular, ümitlerim nerede?

 

Mali disiplin, borçların azaltılması, şeffaflık, yüzü taraftara dönük bir takım ve yönetim anlayışı, sportif başarı, kurumsallaşma, Alman altyapı modeli, taraftar meclisi, stadyumun isim hakkı, menajerlere yem olmayan bir kulüp….

‘’Bütün bunlar güneşli ve rüzgarlı bir günün boş vaatleri miydi?’’

 

Önümde bir dergi, göze çarpan bir yazı başlığı; bazı ruhsal belirtiler bir araya geldiğinde duruma ‘’psikoz’’ nitelemesi yapılır. Özellikle gerçeği değerlendirmenin bozulması, düzensiz konuşma veya davranış,  kendini ifade etmede güçlük, anlamsız konuşmalar gibi durumlar belirtilerden bazılarıdır.

Nevrotik…