Hepimizin malumu kongre dönemindeyiz.İsimler, vaadler ve projeler havada uçuşuyor. İsimlerden bağımsız olarak Bursaspor başkanı ve yönetim kurulundan beklentilerimi yazmaya çalışacağım bugün. Sonuç olarak isimlerin değil fikirlerin ve yapılacakların değerli olduğunu Bursaspor özelinde hepimiz acı tecrübelerle öğrendik.

Saha dışı ile başlayalım.Öncelikle hedeflerimizin akılcı bir şekilde ortaya konması elzem.Akılcı bir hedefin bir kaç özelliği vardır.Bu özellikleri örneği güncelleyerek anlatmaya çalışayım.

  • Öncelikle hedef kesin ve net bir biçimde tanımlanmalıdır.

Örneğin Bursaspor’un 400 milyon lira civarında olan borcunu azaltmak.

  • Hedef ölçülebilir olmalıdır.

Bursaspor’un 400 milyon lira civarında olan borcunu %20 oranında azaltmak.

  • Hedef kabul edilebilir olmalıdır.Siz “Evet ben borcu aşağı çektim ama küme düştük ne yapalım” diyemezsiniz.

Bursaspor’un 400 milyon lira civarında olan borcunu , sportif başarıyı düşürmeden, %10 oranında azaltmak.

  • Hedef makul ve gerçekçi olmalıdır.Konumuz borç olduğuna göre ben gelirsem seneye borçsuz bir Bursaspor oluşturacağım vaadinin gerçek dışı olduğunu herkes kabul etmelidir.Ya da “Timsah Arena isim hakkını yıllık 10 milyon € bedelle satacağız” savının hayalperestlikten öteye geçmeyeceği açıktır.

Yapacağımız sponsorluk anlaşmaları ve oyuncu alış /satış farkları ile Bursaspor’un 80 milyon avro civarında olan borcunu ,operasyonları aksatmadan ve sportif başarıyı düşürmeden %20 oranında azaltmak.

  • Konulacak hedefin bir zaman sınırı olmalıdır.”Biz borcu bir ara düşürürüz” gibi bir hedefin doğru bir yaklaşım olamayacağı aşikardır.

Yapacağımız sponsorluk anlaşmaları ve oyuncu alış /satış farkları ile Bursaspor’un 400 milyon lira civarında olan borcunu 1 sene sonunda , operasyonları aksatmadan ve sportif başarıyı düşürmeden %15 oranında azaltmak.

Ben yönetime aday olan tüm arkadaşlarımızdan yukarıda bahsettiğim netlikte hedefler, planlar ve projeler bekliyorum.Her şeyden önemlisi verilen sözlerin tutulmasını bekliyorum.Sözü yerine getirmenin birinci şartının , tutamayacağın sözü vermemek olduğunu lütfen unutmayalım.

Sayın başkan adayları, hepinizin seçimi kazanmak için büyük efor harcadığınız görülüyor.Lütfen bu emeklerinizi seçildikten sonra da Bursasporumuzdan esirgemeyin.Sahi seçildikten sonra da sosyal medya hesaplarınızı aktif bir şekilde kullanırsanız gerçekten çok şaşıracağım.Bizi olumlu anlamda şaşırtmak sizin elinizde.Tüm adaylara başarılar dilerken kazanan BURSASPOR olsun diyorum.

Not: Sonra ki yazımızda saha dışından içine doğru yolculuğumuz devam edecek.