Bir lokantaya gittiniz ve bir çorba içip bir yemek yemeyi mümkünse de bir tatlı ile işinizi sonlandırıp güne devam etme planındasınız. Ve garson gelip meşhur “Ne alırsınız? “ sorusu yerine “çorba mı yemek mi abi? “ diye soruyor. Siz bir an sallandıktan sonra ikisini birden istiyorum deseniz bile bu istek kabul görmüyor ve ya çorba ya yemek ikileminde garson ile biraz zaman harcayıp ya onun istediği siparişi verirsiniz ya da kalkar gidersiniz.


Ya kardeşim bana ne senin hayali lokanta kurgundan diyorsanız okumaya lütfen devam edin. Sayın Başkan ve yönetimin bize sorduğu (!) soru az önceki hayali garsonumuzun sorduğu ile tamamen aynı. Ya maaşları ödeyeceğim ya da transfer yapacağım! Gerçi bize yani taraftara soran eden yok. Yöneticiler olarak asli göreviniz Bursaspor Klubünü yönetmektir. Personel ve oyuncu maaşlarını ödemek sizin görevinizdir. Üzerine diğer takımların ciddi takviyelerle güçlendiği bu dönemde takıma takviye yapmakta sizin göreviniz. Aynı siyaset gibi seçim dönemi daha profesyonel ,daha verimli, daha yerli, daha kucaklayıcı gibi vaadler o gün de inandırıcı gelmemişti. Bugün ise bu söylemlerden ne kadar uzak olduğumuz gün gibi (kaçıncı tekrar ise artık) ortaya çıktı.

Tamam transfer yapmayalım ama yapamayacak durumda olmayalım. Uyuşmazlık çözüm kurulundaki dosyaları bir an önce kapatıp, daha büyüklerinden kurtulmak gerekirken basından okuduğumuz Jires Kembo ‘nun sözleşmesini tek taraflı fesh etme mevzuu ortaya çıkıyor. Mbesuma’dan Taiwo ‘ya Frey’den Le Guen’e kadar kaç kişide denediysek bizi zararlı çıkaran yöntemi tekrar düşünebilir olmak akıl tutulması ile eşdeğer! Sayın Başkan ve yönetimin transfer yapmama kararına diyebileceğimiz şu noktada her hangi bir şey yok ne yazık ki. 3. Sene üst üste sağ salim sezonu bitirmekte başka bir hedefimiz olmayacak sanki.


Para yok hoca ne yapalım? Son seçim konuşmasıydı sayın başkanın 12 milyon euro verdim gerekirse pazartesi yine bir 12 daha veririm. Gerçi dedik ya benim kafamın fazla basmadığı siyaseten söylemler bunlar.

Neyse arkadaşlar futbol oynamak için top mu lazım kale mi?