Dün akşam sahada kazanacağına inanan bir oyuncu grubu ve kazanmak adına eli ne kadar zayıf olsa da her türlü varyasyonu uygulayan bir teknik direktör vardı.

Karagümrük maçında olduğu gibi yine ön alanda iyi bir baskıyla başladık oyuna. Golden önce Kubilay’ın kaptığı topta Atanasov’un ortasına gelişine güzel bir vuruş yapan Ali Akman golün haberini veriyordu sanki. Golde ise takipciligini ve gol vuruşunu bize gösterdi Ali. Aman nazar değmesin diyelim. Geçen hafta bu satırlarda çok eleştirdiğim Kubilay dün aksam iki golde de belli ölçüde pay sahibi olurken, bazı pozisyonlarda yine hepimize saç baş yoldurdu. 5 kişi ile hucuma kalktığınız bir anda 25 metreden şut tercihini kullanırsanız bu eleştirilerin sonu gelmez. Biz yine bugün daha olumlu bakmaya çalışıp geçen haftadan daha iyi olduğu için Kubilay’ı tebrik edelim.

Burak Kapacak hücum anlamında oldukça iyi işler yaptı ama son tercihleri hem farkın açılmasına hemde iyi oyununu gol veya asistle taçlandırmasına engel oldu. Emirhan geçen haftadan daha az göze batmasına rağmen gerek topsuz oyunda gerekse savunma anlamında yaptıklarıyla yine oldukça iyiydi. Bir diğer dikkat çeken oyuncu ise İsmail Çokçalış’tı. Hem savunmada hemde hücuma çıkışlarda oldukça dengeli ve ne yaptığını bilen bir oyun çıkardı. Mehmet Zeki’nin hikayesine benzer bir hikayeyi bir kaç sene içinde İsmail’ den görmek beni hiç şaşırtmaz. Ama bu kez Bursaspor daha karlı çıkacaktır.

Dün akşam özellikle 2-0 dan sonra gereksiz bir şekilde çok gömüldük. Bence verilen penaltı, penaltı değildi. Topu rakibe bıraktığımızda pozisyon vermemiz de işin güzel tarafıydı. Bu dakikalarda gözüm yedek kulübesine gittiğinde elimizdeki malzemenin sezonunu getiremeyeceği aşikar. O zaman gelelim artık tahta ve transfer konusuna.

Bu takıma takviye gerektiği oldukça açık. Yalnız amiyane tabirle kaşar oyuncular yerine bu takımın temposunu düşürmeyecek tecrübesi ve oyun bilgisi ile katkı sağlayacak oyuncular bulmalı. Çünkü kadro yapısı ve ekonomik durum sebebiyle “Gelsin abilik yapsın” durumundan çok ama çok uzaktayız. İsimlerden çok bahsetmek istemiyorum ama iki senedir topa dokunmayan ve süper ligde oynadığında ilk özelliği fizik güç olan bir santrafor almak en basit tabirle iş bilmezlik olur.

Yalçın Koşukavak hocanın maç sonu açıklamasına gelmek istiyorum. Sonuna kadar katıldığım bir cümle söyledi hocam. “Büyüklüğünüzü hatırlamıyorsanız ya hiç büyük olmadınız yada size büyük olduğunuzu unutturmuşlardır. Bursaspor büyük bir camiadır.” Bursasporun büyüklüğünü bilen ve buna yakışanı yapanlarla beraber efsanevi Anka kuşu gibi küllerimizden doğup tekrar başarılı günlerimize geri dönmek için tekrar ne yaptığını bilen bir şehre ihtiyacımız var. Yakın mı uzak mı çok kestiremiyorum ama tekrar güzel günler göreceğimize inancım tam.