Yalçın Koşukavak…

Bursaspor’a imza attığında nereye geldiğini, nasıl bir camiaya katıldığını bilir gibiydi. Şehrin havası, suyu hocayı çabuk etkilemiş olacak ki hafta içi basın mensuplarının sorduğu alelade bir soruya fazlasıyla yüksek tondan cevap verdi. Gerilen ortam hızla taraftara da yansıdı. Bütünleşmek zor, atomlarına kadar ayrışmak ise oldukça kolaydır Bursa’da. Hoca da kolay olanı seçercesine, ilerleyen evrelerde hem kendisi hem de takımı adına karşısına çıkacak olumsuz bir pas attı herkese. Ve ne yazıktır ki o pas, önündeki ilk maçta kendi kalesine gol olarak yazıldı.

Elbette ki herkes içinde bulunduğu ortamı daha iyi bilir. Ancak bu durum kişinin eleştirilmemesi ya da sorgulanmaması anlamına gelmez. Öyle olsaydı koltuk sahibi hiç kimse eleştirilemez durumda olurdu…

Sorulan soruyu; taktik konuşmayı tercih ederim, oyuncularla iç içe olan biziz, takdir haklarımızı bu yönde kullandık gibi rahatlıkla geçiştirebilecek şekilde cevaplayabilecekken, oyuncusunu mental olarak kaybetmek pahasına cümleler içeren, aynı zamanda ortamı geren cevaplar tercih etti.

Olumsuz durumların etkileri zaman zaman takıma olumsuz yansısa da eğer iyi yönetilebilirse takımı kamçılama yolunda önemli dönüm noktaları olmuştur. Bu anlamda dün takımımıza TFF tarafından verilen -3 puan cezanın, takımı daha da hırslandıracağını düşündük ama yanılmışız. Takım tel tel döküldü.

Adana Demir’in kanatları aktif kullanacağı belli iken, hafta boyunca rakibe çalıştığını düşünüp kanatları boşta bırakmak farklı bir oyun anlayışı oldu bizim adımıza. Yediğimiz 4 gol, verdiğimiz bir çok pozisyon ve disiplinden uzak bir anlayış…

Hoca kızacak ama…

Rüştü Hanlı ayağı düzgün oyuncu kontenjanından stoper oynama hakkını bence bu maç ile doldurdu.

Neuer olma iddiasıyla sahada bulunduğunu düşündüğüm Çağlar Şahin Akbaba, arada kalesinde durmayı da denerse takımımıza katkısı artacaktır diye düşünüyorum.

Aykut Akgün’e yer açmak adına sağ bekten iyi oynayan İsmail’i kesmek, ön liberoda takıma direnç katan Shehu’yu sağ beke atmak iki haftadır doğru sonuçlar içermiyor. Bugün de bu durumu ziyadesiyle yaşadık.

Bu maç yönetime, taraftara, takıma ama en çok da Yalçın Koşukavak’a önemli bir uyarıdır. Ayaklar yere basacak. Hocanın da dediği gibi herkes işini yapacak.

Umuyorum haftaya yeni bir seriye başlar, olumsuz havayı dağıtırız.

İnsan umut ettiğini, beklentisi olanı sorgular. Bunu unutmamasını temenni ediyorum Yalçın Hocanın…

Bir özlü sözde der ki: Tenkit edilmek istemiyorsan hiçbir şey söyleme, hiçbir şey yapma, hiçbir şey olma. Tercih senin hocam…