Bursaspor Basketbol için cuma günü tarihi günlerden biri. Eurocup grup kuraları çekiliyor. Bursaspor’umuzun rakipleri belli oluyor. Bizim için gözlerimizi yaşartan bir gurur bu. Çok uzun bir hikayemiz var Bursaspor Basketbol ile ilgili ancak çok uzatmadan olayı çok dramatize etmeden direkt anlatmak istiyorum. 2014’te Çekirge Salonu’ndan 3. lig den lise salonlarından belediye takımları kolej takımları arasından mücadele ederek hiç bırakmadan hep inanarak büyük Bursaspor taraftarı ve başarılı Bursaspor Basketbol yönetimi getirdi bu takımı buralara. Avrupa’ya 2 gün uzağız. Öyle güzel bir yerdeyiz.

2014’te attığım bir tweet aynen şöyle:
“Ovvv heyecanlandım. Bursaspor Basketbol fikstürü çekilmiş. http://tbf.org.tr/docs/default-source/Fikst%C3%BCr/tb3l-s1415-fikstur.pdf?sfvrsn=2… Hayırlı olsun. 4 sene sonra çek bir Aris ulan.:) “

Daha 3.ligde mücadele ederken inanıyorduk biz Avrupa’ya gideceğimize.

2016 yılında bu köşede yazdığım bir yazımdan alıntı:

“2014′ te Çekirge’ de başlayan bu uzun yolda elbet bir gün  OAKA’ da omuz omuza “Canım Feda” çekeceğiz dedik. Lise salonlarında, üniversite salonlarında 10 kişi de bağırdık, 100 kişilik ufacık deplasman tribününe 300 kişi girip salonu da inlettik. Asla yalnız bırakmadık. Bir gün Panathinaikos deplasmanında OAKA’ ya “Uzaklardan Bir Ses Gelir” ile yıkılarak gireceğiz. O günlere inanarak mücadeleye devam. Bırakmak yok.”

Hayallerimiz hep büyüktü. Bursaspor ile Avrupa ya deplasman yapmak Bursaspor un Avrupa da mücadele etmesi hep en güzel hayalimizdi. Yakın deplasman olsun diye Aris’i istedik Oaka’ya basketbolun Avrupa da en ateşli salonlarından birine sağlam girelim istedik.  Partizan dedik Balkanlardan takım olsun ki hem ateşli bir tribüne karşı güzel bir deplasman yapalım hem de daha güzel organize olalım istedik. 

Şimdi hayallerin gerçek olma zamanı.

Eurocup kuraları için torbalar açıklandı:

EUROCUP DRAW FRIDAY

1. TORBA

PROMITHEAS, UNICAJA, UNICS, LOKOMOTIV

2. TORBA

BUDUCNOST, ANDORRA, G. CANARIA, JOVENTUT

3. TORBA

RISHON, LIETKABELIS, PARTIZAN, TRENTO

4. TORBA

CEDEVITA, VIRTUS, REYER, BRESCIA

5. TORBA

MONACO, BURSASPOR, BAHCESEHIR, ULM

6. TORBA

NANTERRE, METROPOLITANS, BOURG, ANTWERP 

Torbalar bu şekilde . Herkesin istediği farklı takımlar var. Genel olarak hepimiz Balkanlardan bir takım istiyoruz. Pandemi süreci nasıl gelişir seyircili maçlar başlar mı, ne zaman başlar bilemiyoruz tabii ama Bursaspor’ un Avrupa daki en uygun ve güzel deplasmanına hep beraber sağlam bir deplasman yapmayı çok istiyoruz. Kuralar çekildikten sonra ortak bir karar alıp tarihin fikstürün zamanın yerin uygunluğuna göre bir maç seçip o deplasmana odaklanıp oraya hep beraber çıkarma yapmalıyız. 5 maçın hepsine gitmemiz zor malum euro 7.5 tl.:)
Umarım vizesiz seyahat edilen Sırbistan’dan bir takım grubumuzda olur. Gönlümden geçen grup:
PROMITHEAS 
ANDORRA 
PARTIZAN
CEDEVİTA
BURSASPOR
ANTWERP 

BURSASPOR’UMUZ için en güzel ve hayırlı kura olsun.
Bugüne kadar Bursaspor Basketbol için mücadele veren taraftarımıza emek veren herkese yürekten teşekkürler.  Bugün Eurocup birkaç sene sonra ise Eurolig’de kura heyecanı yaşayacağız. 

HAYALLER GERÇEK OLUYOR.