Bursaspor Basketbol gözbebeğimiz cumartesi günü sezonu açıyor. BSL 2021-2022 sezonuna Bursa’da ligin yeni takımı komşumuz Yalova Basket ile başlıyoruz. Hayırlı olsun yeni sezon .Gözbebeğimiz dedik çünkü 2014’te Çekirge’de başlayan hikayede Bursaspor Basketbol’u evladımız gibi gördük.büyüttük.yaşattık. Geçen sene covid yüzünden Bursaspor Basketbol’dan salondan ayrı düşsek de bu sene hep beraber mücadelemiz kaldığı yerden devam edecek. 

Sezon öncesi kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse transferler daha temmuz ayında tamamlandı. Tek tek basketbolcu değerlendirmesi yapmadan(haddime değil) genel olarak transferlerimiz basketbol camiasında beğenildi. Bu sene yerli oyuncu kalitemizi de daha üst seviyeye çektik. Frutti Ekstra Cup‘ta yerli oyuncularımız özellikle Onuralp Bitim kalitesini ortaya koymaya başladı. Umarım sezonun devamında yerli oyuncularımızın katkısı daha da artacaktır.Antalya’da yapılan Gloria Cup ve Ankara’daki Telekom’un düzenlediği turnuvada istenilen görüntüyü vermedi takımımız ancak hazırlık turnuvası takımın zamanla form tutması açısından bakarsak çok önemli  değerlendirmeler değil. Zira Bursa’daki  Frutti Extra Cup‘ta takımın formu yükselmeye başladı. Alba Berlin gibi Eurolig’in gediklisi bir takımı geçtikten sonra 3’te 3 yaparak kupayı aldık. Bu oyunumuzun lige yansıması tek dileğimiz. Kolay gibi başlayan  sonra birden çok zorlaşan fikstürümüz var. Sağlam adımlarla gitmeliyiz. 3. haftadan itibaren Bjk-Ksk (D)-Fb-Gs(D) şeklinde ve asıl zor olan bu süreçte aralarda çarşamba günleri Eurocup maçlarımız var. 

Play off hedefimiz

 Eurocup a yeni bir paragraf  açalım. Yıllardır hayalimiz olan Avrupa mecrasında güzel bir deplasman ve iç sahada tribünü olan güçlü bir rakibe karşı harika bir tribünle güzel bir galibiyet için bu sene kupanın açık ara favorisi Partizan çok uygun bir rakipti ancak bu sene statüsü değişen Eurocup’ta Partizan diğer gruba gitti. Bizim gruba ise Partizan dan sonra kupanın en güçlü 5-6 takımı geldi. Çok zor kura çektik. İstediğimiz Partizan’ın da gelmemesi ile bizim için kötü grup oldu. 
Takımlara,bulundukları ülkelere baktığımızda vizesiz bizi kabul eden Karadağ’a Buducnost  deplasmanı en olası deplasman olarak gözüküyor.  Eurocup’ta hedef gruptan çıkmak olmalı. Sonrası çok çok zor ama bu sene taraftarla beraber geçen seneden çok güzel bir Avrupa maceramızın olacağı kesin.  Ligde BSL’de ise hedefin çok abartmadan mantıklı seviyelerde tutulması her sene emin adımlarla büyüyen Bursaspor Basketbol için en iyisi olacaktır. Bu hedef de Play off’a katılmaktır. 

Bursaspor Basketbol büyük Bursaspor taraftarına ait bir şube. Salona gel salona…

Bursaspor Basketbol kombinelerinde özellikle sahaya baskı oluşturacak ve nispeten pahalı bloklarda ciddi indirim oldu. Bu indirimli kombineler için bugün son gün. 21 Eylül 23.59’a kadar indirimli kombineler alınabilir. 
Hep dediğimiz gibi Bursaspor Basketbol büyük Bursaspor taraftarına ait bir şube. Bu taraftarın elinde büyüdü ve yaşıyor .Mücadeleye taraftarla tribünle hep beraber kol kola devam edeceğiz. Dün Çekirge’de bugün  Sinan Erdem’de gelecekte Oaka’da….
Yıllardır  eskimeyen çağrı ile salona gel salona… Cumartesi günü salonda görüşmek üzere. Hep bir ağızdan kol kola canım feda çekmeyi çok özledik çok.