Bir haftadır benim de görüşlerimi belirttiğim üzere sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz camia olarak. Ama bizi Şampiyonlar Liginden bugünlere getiren bakış açısından hala kurtulabilmiş değiliz.

Bakın bu kulüpte son 10 yılda sözleşmesini bitiren tek teknik adam Şenol Güneş. Onun dışında Ertuğrul Sağlam‘dan Daum‘a; Hamza Hamzaoğlu‘ndan Paul Le Guen‘ e kadar birçok hocayı ya istifaya zorladık ya da tazminatlarını ödeyerek(!) işine son verdik. Frey’le, Taiwo’yla, Jires Kembo ile daha sayamadığım bir çok oyuncu ile Fifa’lık olduk. Yönetimler değişti, hocalar değişti ve futbolcular değişti ama üzerimizdeki kara bulutlar hiç değişmedi. Ertuğrul Sağlam’ a salladık, Dzsudzsak neden sağda oynuyor diye, Hamza Hamzaoğlu’ na kızdık, İsmail’in Merter’in bu takımda ne işi var diye, Şenol Güneş’i de eleştirdik stopersiz kupa finaline nasıl çıkılır diye. Yalçın Koşukavak’ a sorduk Shehu merkezde fark yaratırken sağ bekte ne işi var diye, Mustafa Er’e de salladık o yoklukta niye Çağatay’ı oynatıyorsun diye.
Belki haklı taraflarımız da vardı. Ama teknik direktörleri rahat bırakmadık. Bir türlü rahat bir çalışma ortamı sunamadık.

İlk elin günahı olmaz …

Yazının buraya kadar ki kısmını 23 Ağustos’ta yazmıştım ve o gün bazı sebeplerden dolayı yayımlayamamıştık. Ertesi gün Fatih Tekke ile sözleşme imzalandı. Ne yazık ki aradan geçen 4 maçlık periyotta değişen pek bir şey olmadı. Hatta yarışta kaybettiğimiz 3 hafta var. Eyüp maçında dedik ki ilk elin günahı olmaz.(gerçi demememiz gerekiyordu) Altınordu maçında topa sahip ama üretkenlik anlamında sıkıntılı bir maç yaşadık. Samsun maçı ile haydi bu milat olsun dedik ama bugün bardağı taşıran son damla oldu.

Bu saatten sonra bu takıma gelecek hoca ya biraz delidir ya da Bursasporludur…

Bugün yönetimin çok önemli bir görevi var! Gerek camiaya uygun, gerekse kaliteli dediğimiz bu kadroyu hedefe taşıyacak hocayı bulmak. Bu nokta aslında biraz sıkıntılı. 6 maç sonunda iki teknik direktörle yollarını ayıran bir takıma gelecek hoca ya biraz delidir ya da Bursasporludur. Burada isimler üzerinde durmayacağız. Ama tempolu oyun oynatabilecek, kulübeden sahaya etki edecek hoca olmazsa bu senede çöpe gidecek.

İyisiyle kötüsüyle bu kadroyu ve iklimi oluşturan yönetim şimdi de yeni hocaya karışmadan sağlıklı bir çalışma ortamı hazırlamalıdır. Yoksa yine Fatih gider başkası gelir ama makus talih değişmez.

Ezcümle Bursa’ da Bursaspor, tüm isimlerden daha çok sevilir. Bursaspor menfaatleri için isimlerden öteye iklimi değiştirmek yönetim başta olmak üzere her Bursasporlunun asli görevidir. Yarına Bursapor’ u hak eden bir teknik direktör ile başlamak umuduyla.

Umuttur Bursaspor…